ویزای زمینی ایران برای عراقی ها باید لغو شود

به گزارش ایسنا، پس از مذاکرات گردشگری ایران و عراق که با حضور شرکت های خصوصی دو کشور در مشهد برگزار شد، عزیز التمیمی نماینده شرکت ها و آژانس های عراقی در جلسه پرسش و پاسخ با حضور معاون وزیر گردشگری و نمایندگانی وزارت امور خارجه روز جمعه آذرماه در یکی از هتل های مشهد برگزار شد، یادآور شد: همایش مشترک ایران و عراق برای تسهیل و تسریع در همکاری های دو دولت ایران و عراق به منظور استفاده بیشتر از سفر و تسهیل در سفر. صدور ویزای پزشکی، عبادی، تجاری و گردشگری.

وی به برخی مشکلات سفر عراقی ها به ایران در پی توافق و اجرای معافیت روادید بین دو کشور اشاره کرد و افزود: بیشتر مشکلات مربوط به ویزای زمینی است که همچنان پابرجاست. آنها این کار را انجام می دهند. البته تعداد کمی از مسافران زمینی با آژانس به ایران سفر می کنند که امیدواریم تعداد آنها افزایش یابد.

وی افزود: رغبت زائران به سفر پس از توقف های طولانی مدت و استراحت در تاج، تشدید شده و هتل های زیادی در مشهد ساخته شده است. امیدواریم تعداد مسافران به بالاترین حد برسد و امیدواریم پس از توافق دو کشور، تردد بین ایران و عراق افزایش یابد.

نماینده شرکت‌های مسافرتی عراقی همچنین از ایران خواست تا برای اتباع کشورهای ثالث اعم از هندو و پاکستانی که قصد سفر به عراق را دارند، تسهیلاتی را برای صدور روادید فراهم کند.

التمیمی با اشاره به موضوع صدور روادید برای دانش آموزان عراقی، از وزارت امور خارجه ایران که سرکنسول آن در این نشست حضور داشت، خواست تا در آغاز سال تحصیلی، تسهیلات لازم برای دریافت ویزای ایران را برای دانشجویان تسهیل کند.

  رئیسی فردا به البرز سفر می کند - خبر زنده

این فعال گردشگری عراق افزود: امیدواریم کنسولگری ایران در بصره به دلیل همجواری با استان های جنوبی و امکان صدور روادید زیاد، شرایط را برای صدور روادید بیشتر فراهم کند تا مسافران بیشتری از طریق زمینی وارد ایران شوند. مرز.”

دیدگاهتان را بنویسید