وقتی سیا فرانسوی ها را مسموم کرد / مستند “سیا؛ آزمایش های مخفی”

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، جنگ روایات موضوع مهمی است که فضای رسانه ای کشور باید به آن توجه زیادی داشته باشد تا بتواند گشتی مناسب در مقابل تولید رسانه های جعلی علیه کشورمان توسط سرویس های رسانه ای غربی به نمایش بگذارد.
این موضوع در چند سال اخیر در رسانه های ملی و سایر رسانه های اینترنتی و مکتوب کشور بسیار مورد توجه قرار گرفته است و تیم های رسانه ای زیادی علیه دروغ های غرب علیه ایران تلاش می کنند تا ظلم واقعی استعمارگران را به نمایش بگذارند و آشکار کنند. ماهیت واقعی دولت های متخاصم به همه آزادگان جهان.
شبکه افق سیما با همین رویه سعی کرد در قالب های مختلف به این موضوع بپردازد. به همین منظور اخیرا مستند «سیا؛ آزمایش مخفی» را که محصولی خارجی است، روی آنتن برد.
این مستند داستان سال 1951 در فرانسه را روایت می کند که در آن مردم یک روستا توسط سازمان سیا آمریکا با گاز ال اس دی مسموم شدند. حدود 300 نفر مجروح شدند و میزان مسمومیت نسبت به جمعیت روستا بسیار بالاست. چهل سال بعد، مشخص شد که روستاییان در واقع توسط سازمان به عنوان موش های آزمایشگاهی مورد آزمایش قرار گرفته بودند و در نان تست مواد روانگردانی مانند ال اس دی یافت شده بود که سپس روی آن پوشانده شد. این مستند نشان می دهد که سیا پشت این حادثه بوده است، اما این اولین و آخرین مورد آزمایش های غیرانسانی سیا در نقاط مختلف جهان نیست.
علاقه مندان به موضوع این مستند می توانند امروز (چهارشنبه) ساعت 20:00 آن را تماشا کنند و روز بعد ساعت 14:07 از شبکه افق سیما تکرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید