وضعیت شکننده تاج در کشور

وضعیت شکننده تاج در کشور

انجمن 24-پیام طبرسی درباره وضعیت عفونت امیکرون در کشور گفت: باید توجه داشت که تعداد مبتلایان به عفونت امیکرون در کشور قطعا بیش از موارد رسمی شناسایی و اعلام شده است.

وی افزود: در عین حال با توجه به آلودگی بسیار بالای ویروس آمیکرون، در صورت عدم توجه به پروتکل های بهداشتی و سایر هشدارها، این ویروس می تواند 100 درصد به ویروس غالب کشور تبدیل شود.

طبرسی ادامه داد: البته در حال حاضر وضعیت بیمارستان ها خوب است و افزایش زیادی در تعداد بستری ها و … نداریم اما این شرایط در دو سه هفته آینده شکننده است. یعنی 100 درصد افزایش عوارض خواهیم داشت، بنابراین اکنون باید با اقدامات کنترلی، رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق و تکمیل سریع واکسیناسیون، سعی کنیم موج پیک را کاهش دهیم.


بیشتر بخوانید:از فلورون؛ در مورد ترکیب آنفولانزا و تاج دندان چه می دانیم؟


وی تاکید کرد: بر همین اساس به کسانی که به نوبت سوم واکسن خود رسیده اند و هنوز نوبت سوم را تزریق نکرده اند توصیه می کنم در اسرع وقت تزریق کنند. ضمن اینکه در کشور جمعیتی داریم که اصلا واکسینه نشده اند که می تواند خطرناک باشد و باید هر چه زودتر واکسینه شود.

او گفت: «ما نباید فکر کنیم که Omicron یک درمان است. ما در حال حاضر در بیمارستان بیمارانی داریم که واکسن دریافت نکرده‌اند، که اکنون Omicron دارند و تا حد مرگ بسیار می‌ترسند و اکنون پشیمان هستند که چرا واکسن را دریافت نکرده‌اند. افرادی که واکسینه نشده اند باید این افراد را ببینند.

طبرسی تاکید کرد: در عین حال اومیکرون نرم نیست. البته ممکن است در ابتدا علائم خفیف تر باشد، اما در بسیاری از کشورهایی که موج امیکرون شکل گرفته است، تعداد بستری شدن در بیمارستان در هفته گذشته به شدت افزایش یافته است. این نشان می دهد که وقتی بیماری گسترش می یابد، متأسفانه عوارض خود را می گیرد. بنابراین، omicron می تواند باعث بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان و همچنین مرگ شود.

دیدگاهتان را بنویسید