وضعیت اسفبار کودکان فلسطینی در سایه اشغالگران صهیونیست

به گزارش الف، رژیم غاصب صهیونیستی در راستای سیاست نژادپرستانه خود در حذف فلسطینیان، سیاست خصمانه کشتار کودکان بیگناه فلسطینی را در دستور کار قرار داده است. خشونت رژیم اسرائیل علیه کودکان فلسطینی ناقض قوانین بین المللی به ویژه ماده 16 کنوانسیون حقوق کودک است که خشونت علیه کودکان را منع می کند.

رژیم کودک کش صهیونیستی روز جهانی کودک را با 77 کودک فلسطینی در سال 2021 و بین 500 تا 700 کودک در جنگ جشن می گیرد.

جنبش جهانی حمایت از کودکان، شاخه فلسطینی، در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی کودک اعلام کرد که از ابتدای سال 2021، 77 کودک فلسطینی توسط نیروهای اسرائیلی به ضرب گلوله کشته شده اند که 61 نفر از آنها ساکن نوار غزه و 16 نفر از آنها هستند. رژیم کودک کش از سال 2000 تاکنون حدود 2200 کودک فلسطینی را کشته است.

رژیم اشغالگر اسرائیل در صدر فهرست رژیم هایی است که کودکان بی گناه را با نقض قوانین بین المللی در زندان ها بازداشت، محاکمه و شکنجه می کنند. تشدید جنایات رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی وضعیت غم انگیزی را برای فلسطینیان ایجاد کرده است. در چنین شرایطی افکار عمومی جهان جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و انزجار خود را از خشونت های این رژیم و کشتار گسترده کودکان فلسطینی اعلام می کنند.

وضعیت کودکان فلسطینی روز به روز بدتر می شود و آنها هر روز شاهد فجایع و جنایات بزرگ رژیم صهیونیستی هستند که ده ها نفر از آنها به جای اینکه در آغوش گرم خانواده خود باشند یا با همسالان خود بازی کنند و یاد بگیرند در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند. آنها از ساده ترین چیزها در زندگی محروم هستند.

صدها کودک در غزه که همچنان از محاصره و جنگ اخیر رنج می برند و مصیبت ها و عواقب پس از آن تمام نشده است، پس از ویران شدن خانه هایشان همچنان آواره هستند. خانواده ها، چه با اقوام و چه خانه های اجاره ای، منتظر بازسازی خانه هایشان هستند تا زمانی که هیچ یک از مجروحان شدید حملات هوایی اسرائیل مداوا نشوند.

سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا و مدیترانه در ماه مه گذشته گزارشی را پس از جنگ اخیر رژیم اسرائیل علیه نوار غزه منتشر کرد که در آن مشخص شد از هر 10 کودک در نوار غزه 9 نفر از اثرات جنگ رنج می برند.

در جریان جنگ غزه، رژیم اسرائیل بیش از 100 حمله به مدارس فلسطینی انجام داد و وزارت آموزش و پرورش فلسطین از همه نهادها و دولت ها خواست از کودکان فلسطینی در زمینه آموزش و حق تحصیل حمایت کنند و با جنایات اشغالگران صهیونیست مقابله کنند. .

باشگاه اسرای فلسطین در گزارشی اعلام کرد که حدود 160 کودک در عفر، دامون و مجدو زندگی می کردند و مقامات رژیم صهیونیستی از انتفاضه دوم در ماه سپتامبر، حدود 19 هزار کودک (زیر 18 سال) را تخمین زدند. 2000، از جمله کودکان دستگیر شده زیر 10 سال.

به گزارش باشگاه، دو سوم کودکان بازداشت شده تحت یک یا چند نوع شکنجه بدنی قرار گرفتند و تمامی بازداشت شدگان در مراحل مختلف بازداشت تحت شکنجه روانی قرار گرفتند. کودکان بیگناه فلسطینی به طور سیستماتیک در حین و پس از بازداشت و با نقض قوانین بین المللی مورد بازجویی قرار می گیرند.

از دیگر جنایات رژیم صهیونیستی برای کشتار کودکان علیه کودکان فلسطینی می توان به بازداشت شبانه آنها، ضرب و شتم آنها در مقابل چشمان خانواده و تیراندازی به آنها اشاره کرد. آنها با غل و زنجیر و چشمان بسته و بدون غذا در زندان نگهداری می شوند. تهدید و ارعاب آنها برای دریافت اعترافات اجباری از دیگر اقدامات خصمانه مقامات صهیونیستی است.

کودکان محبوس در زندان های رژیم صهیونیستی از حق آموزش و مراقبت های پزشکی و همچنین ارتباط با خانواده های خود محروم هستند. خانواده‌های این کودکان از حمل لباس، وسایل شخصی و کتاب‌های فرهنگی منع شده‌اند و اداره زندان از رفتار با آنها به عنوان زندانیان بزرگسال، هجوم به اتاق‌های آنها، پخش گاز اشک‌آور، ضرب و شتم و تنبیه آنها ابایی ندارد.

القدس العربی در ماه مارس گزارش داد: کودکان فلسطینی بدون داشتن ابتدایی ترین حقوق بشر در زندان رژیم صهیونیستی هستند و از سوی مقامات صهیونیستی مجبور به پرداخت مالیات می شوند و کودکانی که آزاد می شوند به جریمه های سنگین محکوم می شوند. و برخی از آنها در حصر خانگی هستند.

در حالی که رژیم صهیونیستی حملات وحشیانه ای به سرزمین های فلسطینی انجام داد و کودکان فلسطینی قربانیان اصلی این حملات بودند، دولت های مدافع حقوق بشر غربی در قبال جنایات این رژیم سکوت کردند و طوری رفتار کردند که گویی هیچ حقی نقض نشده و هیچ اتفاقی نیفتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید