وزیر دفاع تل آویو خواستار «اقدام جهانی علیه ایران» شده است.

به گزارش فارس، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی پس از سفر دو روزه اخیر خود به رباط، پایتخت مراکش، یادداشتی رسانه ای درباره این کشور آفریقایی منتشر کرد و علیه ایران لفاظی کرد.

بنا به گزارش رسانه های اسرائیل، بنی گانز، وزیر جنگ، یادداشتی در روزنامه مغرب آبزرور درباره روابط تل آویو با رباط نوشت.

به گزارش سایت صهیونیستی Aroutes Shoa، وی در ابتدای این یادداشت به روابط رژیم صهیونیستی با مراکش و سفر دو روزه اخیر خود به رباط اشاره کرد.

وزیر دفاع اسرائیل نوشت: «یک روز در آینده نزدیک با نوه هایم در اتاق نشیمن خود می نشینم و ماجرای سفرم به مغرب و روزی که در تاریخ ثبت شدیم و رابطه دفاعی بین ما برقرار کردیم را برایشان تعریف می کنم». .

این مقام ارشد رژیم اشغالگر قدس در ادامه به توافق سازش موسوم به «توافق ابراهیم» و عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با تعدادی از کشورهای عربی اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به تحولات اخیر، اطمینان دارم که با دوستان غربی و رهبری متحد بزرگمان آمریکا، روابط اسرائیل را با اردن، مصر، اعضای توافق ابراهیم، ​​شرکای جدید در کشور و منطقه تقویت خواهیم کرد. . و ما با همسایگان فلسطینی خود همکاری خواهیم کرد.

قبل از سفر بنی گانز، یائیر لاپید، نخست وزیر و وزیر امور خارجه اسرائیل در اواخر ماه اوت برای دیدار با ناصر بوریتا، همتای مراکشی خود به رباط سفر کرد.

سفر لاپید اولین سفر یک مقام بلندپایه صهیونیستی از زمان توافق عادی سازی دو کشور در سال گذشته (2020) است. در سفر لاپید چندین قرارداد بین دو کشور به امضا رسید.

مراکش، امارات، بحرین و سودان چهار کشور عربی هستند که سال گذشته در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا توافقنامه عادی سازی را با رژیم صهیونیستی امضا کردند.

وزیر نظامی، تنها دارنده سلاح هسته ای در منطقه غرب آسیا، در ادامه یادداشت خود به ناظر مغرب به تشریح ادعاهای بی اساس و مکرر رژیم صهیونیستی علیه ایران و برنامه صلح آمیز هسته ای آن پرداخت.

در این یادداشت آمده است: «دولت اسرائیل به ویژه نگران تجاوزات ایران در منطقه و جاه طلبی های هسته ای آن است. من از این فرصت استفاده می‌کنم و بر اهمیت اقدام جهانی علیه ایران تاکید می‌کنم، زیرا این فقط یک چالش برای اسرائیل نیست، بلکه مهم‌تر از همه یک چالش جهانی و منطقه‌ای است.»

اظهارات بنی گانز در حالی مطرح می شود که مقامات ارشد اسرائیل بارها ادعاهای بی اساس درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران مطرح کرده اند.

پیش از این، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک سخنرانی در فلسطین اشغالی هشدار داده بود که آمریکا به توافق هسته ای بازخواهد گشت.

بنت گفت: حتی اگر توافقی بین ایران و ابرقدرت ها وجود داشته باشد، اسرائیل بخشی از آن (توافق) نیست و به آن متعهد نیست. ممکن است یک دوره پیچیده شامل اختلاف نظر با متحدان ما باشد. ما به حمایت از آزادی عمل اسرائیل ادامه خواهیم داد. این اولین بار نخواهد بود. حتی اگر بازگشت به توافق (برجام) باشد.

اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی علیه ایران با نزدیک شدن به مذاکرات وین میان نمایندگان تهران، لندن، پاریس، پکن، مسکو، برلین و با حضور غیرمستقیم نماینده ویژه واشنگتن در امور ایران تشدید شد.

رسانه های صهیونیستی روز گذشته گزارش دادند که ژایر لاپید، نخست وزیر و وزیر خارجه این رژیم یکشنبه هفته آینده به انگلیس و سپس به فرانسه می رود و با سران دو کشور عضو شورا رایزنی می کند.امنیت سازمان ملل.

دیدگاهتان را بنویسید