واکنش وزارت بهداشت به خبر “درمان معجزه آسای سرطان” – خبر زنده

دکتر علی قنبری مطلق در گفت وگو با ایسنا، درباره دارویی که در یک کارآزمایی بالینی به بیماران مبتلا به سرطان رکتوم داده شد و منجر به بهبودی آنها شد، گفت: 10 مولکول وارد کارآزمایی بالینی می شود و تنها یکی از آنها به مرحله تولید می رسد. بنابراین، باید مراقب تمام درمان هایی که شامل می شود، حتی در مرحله پیش بالینی یا بالینی باشد. نکته مهم این است که دریافت نتایج خوب از دارو در مراحل اولیه کارآزمایی بالینی همیشه به این معنا نیست که در صورت ادامه مطالعات، نتایج خوبی حاصل خواهد شد.

وی گفت: شاخص های مختلفی برای درمان سرطان وجود دارد. در دسترس‌ترین شاخص برای ارزیابی دارو «میزان پاسخ» است که اگرچه مهم است، اما لزوماً به معنای نتایج خوب در آینده نیست.

وی با تاکید بر اینکه برای بررسی نتایج سال های آینده باید منتظر هر دارو و درمان جدید باشیم، گفت: باید دید این دارو در سال های آینده تا چه اندازه بقا و طول عمر بیماران سرطانی را افزایش می دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: اینکه یک دارو در یک مطالعه 12 نفری نتایج خوبی از نظر پاسخ به درمان داشته باشد، لزوماً به معنای طول عمر طولانی تری نیست. آینده.” .

رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت گفت: باید تحقیقات تکمیلی روی بیماران بیشتری انجام شود و باید پیگیری های بیشتری داشته باشیم تا نظرات دقیق تری صورت گیرد. در واقع ماه ها و سال ها و معمولاً 5 سال طول می کشد تا یک دارو مصرف کنید و یک عمل را دنبال کنید تا بگوییم چقدر طول می کشد.

  کیک بستنی شکلاتی با چیپس شکلاتی + فیلم همراه با دستورالعمل

وی افزود: نکته مهم دیگر این است که در اکثر موارد درمان سرطان، چند نوع روش درمانی در کنار هم موثر است. این امر به ویژه برای تومورهایی مانند تومورهای رکتوم مهم است. از آنجایی که کنترل موضعی تومور در این سرطان بسیار مهم است، بعید است به درمان های دیگری مانند جراحی و پرتودرمانی نیاز داشته باشیم. بنابراین، علاوه بر نیاز به ارزیابی های طولانی تر، یکی دیگر از نکات مهم، انجام یک مطالعه مقایسه ای بین بیمارانی که این دارو را به تنهایی مصرف می کنند و بیمارانی که علاوه بر این درمان، درمان موضعی (جراحی یا پرتودرمانی) دریافت می کنند، می باشد. همچنین باید بگویند که آیا درمان با یک روش موثرتر از درمان تومور رکتوم با سه روش است یا خیر؟

وی در پاسخ به این سوال که اگر این دارو موثر باشد، می‌توان برای درمان سرطان‌های دیگر نیز استفاده کرد، گفت: داروهای بسیار کمی وجود دارند که فقط برای درمان یک سرطان قابل استفاده باشند و آن داروی موجود در آن قبلاً برای سایر تومورها استفاده می‌شود.

وی با تکرار استفاده نادرست از عباراتی مانند “درمان نهایی سرطان” یا “درمان معجزه آسا برای سرطان”، گفت: این دارو تنها در بخشی از درمان موثر است و وجود آنها به معنای غفلت از درمان های دیگر نیست بلکه برای اظهار نظر در مورد این دارو خیلی زود است.

وی در خصوص شیوع سرطان دستگاه گوارش گفت: این سرطان ها عمدتاً سرطان های شایع هستند و سرطان روده بزرگ و سرطان معده جزو پنج سرطان شایع در کشور هستند اما با توجه به نحوه زندگی مردم، سرطان روده بزرگ بیشتر است. از سرطان معده.» در کشور افزایش خواهد یافت.

  ما عاملان و عاملان قتل شهید سلیمانی را محاکمه می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید