وام های دانشجویی به 80 درصد دانشجویان بازپرداخت می شود

مسعود گنجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: اگر سازمان برنامه و بودجه کشور مابقی وام را از صندوق رفاه دانشجویان برای اعطای تسهیلات دانشجویی به ما اختصاص دهد، قطعا 20 تا 25 درصد وام باقیمانده خواهد بود. در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

وی مجموع بودجه پنج وام دانشجویی را حدود 500 میلیارد تن اعلام کرد و افزود: تاکنون 350 میلیارد تن از این تسهیلات به صندوق رفاه دانشجویان اهدا شده و منتظر 168 میلیارد تن دیگر از برنامه و سازمان بودجه هستیم.

گنجه افزود: اعتبارات و بودجه بیشتری برای نیمسال دوم نیاز است و به دنبال آن هستیم که بدانیم برنامه و سازمان بودجه چند درصد هزینه می کند تا مشخص شود بودجه سال آینده ما چقدر افزایش می یابد که بر اساس آن تصمیم گیری می شود. هر بودجه ای که داده شود به عنوان تسهیلات در اختیار دانشجویان قرار می دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بودجه امسال و سال آینده هر چه باشد تصمیم می گیریم تسهیلات دانشجویان را پرداخت کنیم و قطعا تمامی این وام ها در قالب پنج تسهیلات در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

اعطای پنج وام به دانشجویان

گنجی درباره پنج نوع وام دانشجویی توضیح داد: یکی از آنها وام دانشجویی برای تمامی مقاطع تحصیلی است. سال گذشته افزایش وام داشتیم به طوری که وام دانشجویی برای دانشجویان مجرد 30 درصد و متاهل 95 درصد افزایش یافت.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان تاکید کرد: بر این اساس دانشجویان مجرد یک میلیون و 950 هزار تنی و متاهل سه میلیون و 900 هزار تنی می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

  دشمنان در برابر اقتدار ایران اسلامی ناتوان و مستقر هستند

گنجی از مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات پس از فارغ التحصیلی خبر داد و افزود: پس از فارغ التحصیلی دانشجویان، تسهیلات آنها به صورت اقساطی پرداخت می شود و دانشجویان شروع به پرداخت حق الزحمه خود می کنند. این امکانات دانشجویی به صورت قرض الحسنه است.

وی خاطرنشان کرد: برای هر فرد متقاضی وام دانشجویی تسهیلات در نظر گرفته می شود و تقریبا تمامی دانشجویان متقاضی تسهیلات می توانند از این وام ها بهره مند شوند.

رئیس صندوق حمایت از دانش آموزان ادامه داد: این میزان تسهیلات مربوط به نیمه اول سال تحصیلی 1401-1400 است و در برنامه و بودجه کشور منتظر تخصیص اعتبار برای نیمه دوم سال تحصیلی هستیم. سازمان.”

بازپرداخت وام های ضروری به دانشجویان

وی در خصوص بازپرداخت وام های ضروری به دانشجویان گفت: دانشجویان کاردانی، کارشناسی و کارشناسی در دو نوبته و دکتری می توانند در چهار نوبت از این تسهیلات بهره مند شوند.

گنجه بخش دیگری از پرداخت تسهیلات لازم برای تولد دانش‌آموز، فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند، دانش‌آموزان مجروح در حوادث رانندگی، بیماری‌های خاص و پرهزینه را مورد بحث قرار داد و گفت: برای این موضوعات از موضوعات مهم دانش‌آموزان است. وام در نظر گرفته شده .

وی در عین حال تصریح کرد: دانشجویانی که به دلیل بیماری یکی از اعضای خانواده و تحت سرپرستی آنها نیازمند وام هستند نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند و صندوق خیریه دانشجویی وام این دانشجویان را به موقع پرداخت می کند.

رئیس صندوق شکوفایی دانش آموزی ادامه داد: همچنین این امکان برای دانش آموزان نمونه، نمونه کشوری، مبتکران، قهرمانان ورزش دانش آموزی، توانخواهان و دانش آموزانی که در حوادث طبیعی با مشکل مواجه هستند، وجود دارد.

  افزایش فشار بر زنان برای تحصیل در افغانستان - خبر زنده

وی همچنین درباره وام ویژه دانشجویان دکتری از طریق پرداخت از دو منبع توضیح داد و افزود: برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی مقطعی ماهانه یک میلیون و هر شش ماه یکبار 6 میلیون تومان و وام ویژه دانشجویان دکتری از منابع بانک های توسعه تعاون اعطا می شود. قراردادها با این صندوق ماهیانه 700 هزار تن پرداخت می شود و هر سه ماه یکبار پرداخت می شود.

بازپرداخت وام مسکن متاهل

گنجی همچنین به موضوع وام مسکن متاهل اشاره کرد و گفت: دانش آموزان از تمامی مقاطع تحصیلی این تسهیلات را دریافت می کنند و روز دریافت آن مشخص می شود و باید در روز اتمام پرداخت شود. این تسهیلات 32 میلیون و 500 هزار تن در تهران، 26 میلیون تن در کلانشهرهایی مانند اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، مشهد، کرج، کوم و کرمانشاه و 19 میلیون و 500 هزار تن در شهرهای دیگر تامین می‌کند. بودن.

وی تاکید کرد: ودیعه مسکن برای افراد متاهل به اندازه افراد مجرد پنج میلیون تن در تهران و هشت شهر پایتخت چهار میلیون تن و سایر شهرها سه میلیون تن است. برای دریافت آن ثبت نام کنید تا صندوق حمایت از دانشجویان این وام ها را به صورت گروهی در اختیار دانشگاه ها قرار دهد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان هدف اصلی از پرداخت چنین خدماتی را کاهش هزینه دانشجویان در دوران تحصیل دانست و گفت: یکی دیگر از روش‌های پرداختی برای دانشجویان تمامی دانشگاه‌ها که دانشجویان آن دانشجویانی هستند که هزینه آموزشی پرداخت می‌کنند، موضوع است. وام های آموزشی.

گنجی ادامه داد: وام شهریه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه هایی مانند دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه های شهریه پرداز که برای دانشجویان مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته 1 میلیون و 300 جلد، مقطع کارشناسی ارشد قطع و دکتری حرفه ای 2 میلیون و 600. تومان هزار تومان و دکتری تخصصی 6 میلیون و 500 هزار تومان.

  تلویزیون برای مصاحبه با افراد مشهور چقدر هزینه می کند؟ - خبر زنده

وی خاطرنشان کرد: هنوز بخشی از وام های صندوق دانشجویی از سوی سازمان برنامه و بودجه اعطا نشده است و همچنان منتظر تخصیص این بودجه هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید