هوای ناسالم تهران برای اقشار آسیب پذیر در مناطق پرتردد – خبر زنده

به گزارش ایسنا، پیش بینی های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که صبح روز شنبه (16 خرداد) با شروع ترافیک جاده ای و کاهش سرعت باد، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوا افزایش می یابد. – تردد در مناطق ناسالم برای اقشار آسیب پذیر خواهد بود.

افزایش نسبی سرعت باد در طول روز شرایط مساعدی را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می کند اما با افزایش دما در ساعاتی از بعدازظهر امکان تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق وجود دارد. وزش بادهای موثر تا اواخر وقت روز شنبه ادامه خواهد داشت و در بیشتر مناطق به دلیل پراکندگی آلاینده ها وضعیت قابل قبولی پیش بینی می شود، هرچند افزایش ترافیک عصرگاهی باعث کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد می شود.

کاهش نسبی سرعت باد تا صبح روز یکشنبه (18 خرداد) همراه با شروع تردد وسایل نقلیه، غلظت ذرات معلق را در مناطق پرتردد افزایش داده و منجر به بدتر شدن کیفیت هوا می شود. فقدان باد موثر در طول روز باعث تجمع آلاینده ها به ویژه آلاینده های ازن و کاهش کیفیت هوا می شود.

با وزش باد فعلی تا ساعات پایانی روز یکشنبه از غلظت ذرات معلق تا حدودی کاسته می شود و استقرار وضعیت قابل قبولی در اکثر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق زیر 2.5 میکرون» با میانگین 93 بوده و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبولی قرار دارد. آلاینده شاخص در حال حاضر «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 88 و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

  ارسال فاکتور به مراکز طرفین قرارداد تامین اجتماعی نیازی به مراجعه حضوری ندارد

دیدگاهتان را بنویسید