همسویی آلمان با صهیونیست ها برکناری معاون مرکز اسلامی هامبورگ – خبر زنده

به گزارش فارس، منابع رسانه ای روز شنبه از برکناری معاون مرکز اسلامی هامبورگ آلمان خبر دادند.

روزنامه هامبورگر مورگان پست گزارش داد که معاون مرکز اسلامی هامبورگ (IZH) از آلمان اخراج شده است.

این روزنامه در راستای رژیم موقت صهیونیستی مدعی شده است که سیدسلیمان موسوی فر معاون مرکز اسلامی هامبورگ از سازمان های تروریستی و شیعی حمایت می کند و ویدئوهای تبلیغاتی را در فیسبوک به اشتراک می گذارد.

به نوشته این روزنامه، اگر به زودی آلمان را ترک نکند با جریمه های سنگینی روبرو خواهد شد و در صورت تخطی از قانون ممکن است تا سه سال زندان محکوم شود.

به گزارش هامبورگر مورگان پست، موسوی فر چهار سال پیش در تظاهرات ضدیهودی شرکت کرده و با اعضای حزب الله لبنان در تماس بوده است.

مرکز اسلامی هامبورگ یکی از مهم ترین موسسات اسلامی آلمان و قدیمی ترین مسجد شیعیان در اروپا است.

14010328000870 Test NewPhotoFree خبر زنده

یک گروه حقوق بشر اخیرا اعلام کرده است که از سال 2014 تاکنون بیش از 800 مسجد در آلمان مورد تهدید و حمله قرار گرفته اند و متاسفانه مقامات آلمانی توجه زیادی به این موضوع نکرده اند.

بر اساس گزارش مرکز حقوق بشر اتحادیه برند، بین سال‌های 2014 تا 2022، نزدیک به 840 حمله، خرابکاری و تهدید علیه مساجد صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است که تجزیه و تحلیل دقیق جنایات در سال 2018 نشان داد که عاملان این جنایات تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده اند که منجر به حملات بیشتر به اماکن مذهبی مسلمانان توسط نئونازی ها یا افراط گرایان چپ شده است.

  پاییز در ابین

در گزارش اخیر، این گروه اشاره کرد که از میان 120 حمله ثبت شده به مساجد در سال 2018، عاملان آن تنها در 9 مورد شناسایی شده اند. اگرچه پلیس خیلی سریع در محل حاضر شد و بلافاصله تحقیقات را آغاز کرد، اما تاکنون تقریباً هیچ یک از حوادث حل نشده است.

آلمان با بیش از 83 میلیون نفر جمعیت، پس از فرانسه دومین جمعیت مسلمان در غرب اروپا را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید