هشدار 5 روزه آلودگی هوا در 7 شهر / بارش باران و برف در 17 استان

به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه های هواشناسی و آینده پژوهی سازمان هواشناسی، پس از جریانات شمالی دریای خزر امروز پنجشنبه در مازندران، گیلان، اردبیل و با شدت کمتر در استان گلستان، بارش باران، وزش باد شدید موقت، کاهش دما از 8 تا 10 درجه و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

فردا بارش ها در سواحل دریای خزر به صورت پراکنده و محدود به استان های گیلان و غرب مازندران خواهد بود. همچنین امروز و فردا در استان های شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی در استان های خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد ابرناکی بارش پراکنده، رگبار و رعد و برق و رعد و برق است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه هفته آینده جوی پایدار در اکثر نقاط کشور خواهیم داشت. آسمان ابری و رگبار باران روز یکشنبه در برخی استان های شمال غرب کشور پیش بینی می شود. با تشدید جریان های جنوبی در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، روز دوشنبه هفته آینده بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

بارش های کوتاه مدت برای این روز در بخش هایی از استان های اصفهان، مرکزی، خراسان جنوبی و یزد پیش بینی می شود. در روزهای یکشنبه و دوشنبه در جنوب غرب کشور وزش باد شدید و گرد و خاک دور از انتظار در مناطق گرد و خاکی نیست.

امروز از شنبه تا دوشنبه دریای خزر و غرب تنگه هرمز و خلیج فارس مواج خواهد بود. انتظار می‌رود در سه روز آینده، بیشتر شهرهای صنعتی و پرجمعیت غلظت آلاینده‌های هوا را افزایش داده و کیفیت هوا را کاهش دهند.

توضیحات سیستم: پایداری جوی

زمان شروع: شنبه 14:00/09/06

زمان پایان: چهارشنبه 14:00/09/10

نوع خطر: افزایش غلظت آلاینده ها و بدتر شدن کیفیت هوا.

منطقه دیدنی:

شنبه 14/09/06: تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز، مشهد.

یکشنبه 14/09/07: تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز، مشهد.

دوشنبه 14/09/08: تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز، مشهد.

سه شنبه 14/09/09: تهران، کرج، اراک، اصفهان، مشهد.

چهارشنبه 19 شهریور 1400: تهران، کرج، اصفهان، مشهد.

اثر خطر: افزایش شاخص کیفیت هوا به سطوح ناسالم برای گروه‌های حساس و امکان افزایش آن به ناسالم برای همه گروه‌ها در مناطق صنعتی و پر بار در صورت عدم کنترل منابع آلودگی (ثابت و متحرک)

توصیه: از تردد غیرضروری به ویژه افراد مسن، کودکان و افراد دارای سابقه بیماری، عدم فعالیت بدنی و ورزش در فضای باز، مدیریت سوخت و ساعات کار واحدهای صنعتی در کلان شهرها و اطراف خودداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید