هشدار یخبندان در نقاط مختلف کشور / کاهش دما تا 10 درجه

دما را به 10 درجه کاهش دهید

انجمن 24-صادق ضیائیان فزود: امروز (24 دی ماه) با بهره برداری از سامانه بارشی، در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش هایی از جنوب، برخی مناطق شمال شرق کشور، استان های ساحلی دریای خزر، استان های واقع در جنوب مرکزی البرز از جمله تهران، البرز در قزوین و بخش‌هایی از استان‌های کرمان و یزد در مناطق مرتفع و سردسیر بارش باران و برف خواهد بود.


بیشتر بخوانید: ورود سامانه بارشی جدید به کشور/فیلم


وی افزود: شدت بارندگی در جنوب آذربایجان غربی، نیمه شمالی فارس، شمال شرق خوزستان، لرستان، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه جنوبی اردبیل، گیلان، غرب مازندران و جنوب و جنوب البرز است. ارتفاعات در استان های تهران، البرز، قزوین و زنجان.

به گفته ضییان، در این روز در برخی نقاط دامنه های غربی و جنوبی البرز رگبار و رعد و برق و در نواحی جنوبی کشور رگبار موقت و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه فردا (25 دی ماه) در بیشتر نقاط کشور بارندگی پیش بینی می شود، خاطرنشان کرد: شدت بارندگی در آن روز در استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب خواهد بود. کرمان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و برخی مناطق هرمزگان.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات هواشناسی افزود: در این روز در برخی مناطق شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید خواهد بود.

وی افزود: روز یکشنبه 26 دی ماه بارندگی در استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، بوشهر، هرمزگان و بخش هایی از خراسان شمالی ادامه دارد. همچنین در این روز با ورود سامانه بارشی دیگری از شمال در غرب کشور، در استان های واقع در شمال غرب و غرب، سواحل خزر و برخی مناطق در دامنه های جنوبی البرز شاهد بارش باران خواهیم بود.

ضیائیان افزود: شدت بارندگی در فارس، خراسان جنوبی، جنوب بوشهر، برخی مناطق هرمزگان و کرمان، اردبیل، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، گیلان و جزایر تنگه هرمز و مرکز استان خواهد بود. خلیج فارس در این روز بارش در شمال غرب، غرب و دامنه های البرز اغلب به صورت برف پیش بینی می شود.

وی با بیان وضعیت آب و هوای کشور در روز دوشنبه 26 دی گفت: در این روز به استثنای مناطق کویری مرکزی و دامنه های جنوبی البرز شرقی، بیشتر مناطق کشور در مناطق جنوبی و زاگرس و زاگرس بارندگی خواهند داشت. کوه های البرز در شمال غرب کشور بیشتر برف خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت مخاطرات هواشناسی ادامه داد: سه شنبه (29 دی) بارش در استان های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب، سواحل خزر، دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، البرز، البرز، زنجان و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی پیش بینی می شود.

وی با اشاره به کاهش دما در کشور گفت: از روز جمعه تا یکشنبه (24 تا 26 دی) در استان های شمال غرب، غرب، ساحلی خزر دمای هوا بین 7 تا 10 درجه سانتی گراد کاهش یافت و در دامنه های جنوبی البرز کاهش دما کاهش یافت. بین 5 تا 7 درجه همچنین کاهش 5 تا 8 درجه ای دما از یکشنبه تا سه شنبه (26 تا 28 دی) در شمال شرق، شرق، جنوب غرب و مرکز شهر پیش بینی می شود.

به گفته ضیائیان، دریای خزر از جمعه تا دوشنبه (24 تا 27 دی ماه) مواج پیش بینی می شود. جمعه نیمه غربی خلیج فارس، شنبه خلیج فارس و یکشنبه، مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طوفانی و طوفانی است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی با بیان وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۵ آذرماه) ابری و بارش باران و برف، گاهی وزش باد شدید و رعد و برق با حداقل دمای ۵ و ۵. حداکثر دما 11 درجه سانتیگراد و روز بعد (6 دی) نیمه ابری، در نقاط با وزش باد پراکنده و باران با حداقل دمای 2 و حداکثر 9 درجه سانتیگراد است.

ضییان در پایان گفت: امروز و فردا (24 و 25 دی ماه) بندرعباس با دمای 24 و 22 درجه سانتیگراد و ارومیه با دمای 4 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید