هشدار وزارت بهداشت نسبت به شرایط خطرناک کیفی هوا / خواستار تعطیلی مدارس فردا – خبر زنده

دکتر عباس شاهسونی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شرایط خطرناک آلودگی هوا در برخی استان ها و پایتخت، اظهار کرد: با توجه به ورود طوفان گرد و غبار به تهران و شهرهای غرب و شمال غرب کشور، مردم از جمله افراد مسن. ، بیماران قلبی عروقی آران، کودکان و … حساس محسوب می شوند و باید مراقب باشند.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل های توصیه شده بیماران ریوی و قلبی، سالمندان و کودکان از خانه خارج نشوند و فعالیت های خود را به حداقل برسانند. سایر افراد نیز باید از فعالیت های طولانی و شدید و ورزش های خارج از منزل خودداری کنند. همچنین تعطیلی فعالیت های ورزشی در فضای باز تا فردا ضروری است.

شاهسونی افزود: وجود چنین شرایط آب و هوایی خطر ابتلا به بیماری های قلبی، ریوی و مرگ زودرس را در بیماری های قلبی و سالمندان افزایش می دهد همچنین علائم تنفسی در کل جمعیت به شدت افزایش می یابد. شاخص هوای فعلی بیش از 300 است و این یک هشدار جدی برای سلامت انسان است. باید بدانیم که همه افراد جامعه متاثر از پیامدهای این آلودگی هوا خواهند بود.

رئیس گروه تغییرات اقلیمی و هوای وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: با توجه به تداوم شرایط جوی تا فردا در مناطقی مانند تهران، خوزستان و غیره، وزارت بهداشت مدارس فردا (شنبه 20 فروردین) را موظف به غیبت کرد. و مجازی فعال باش.

  حمله تند کریمی کودوسی به روحانی/ روحانی می خواست در وین فاجعه ایجاد کند!

دیدگاهتان را بنویسید