هشدار به خریداران ارزهای دیجیتال / کلاهبرداری 4500 میلیارد تنی

به گزارش تسنیم، مدتی است که نوسانات شدید به ارزهای دیجیتال بازگشته است و سرمایه گذاران علاوه بر کاهش شدید ریسک تقلب، ارزهای دیجیتال را نیز تهدید می کنند.

آخرین مورد Squid Game بود. یک ارز دیجیتال از یک سریال کره ای که در کمتر از چند دقیقه پس از ترکیدن حباب ناگهان به صفر رسید.
نمونه های داخلی از این گونه سوء استفاده ها نیز وجود دارد، مانند رمز ارز به نام کینگ مانی. این ارز دیجیتال تقلبی توسط شرکتی ساخته شده که دارای مجوز بازاریابی شبکه ای است.

در ابتدا، طبق معمول، مردم جذب وعده های کلاهبرداری می شوند، اما پس از جمع آوری پول، نشانه های کلاهبرداری به تدریج آشکار می شود – از بستن کیف پول تا دستکاری اموال مردم.

مالباختگان این ارز دیجیتال از ترفندهای این شرکت برای تشویق سرمایه گذاری می گویند و اینکه قیمت این ارز به بالای 20 هزار یورو می رسد اما در نهایت پس از بسته شدن پرتفوی ها به حدود 40 یورو می رسد.

اکنون یک کد ارز جعلی با زیان و کلاهبرداری زیاد وجود دارد که حجم آن به حدود 4500 میلیارد تن می رسد.

کارشناسان نسبت به افزایش کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال هشدار می دهند و نسبت به خطرات سرمایه گذاری در این ارزها هشدار می دهند.

عدم اطمینان در مورد ارزهای دیجیتال همچنان بالاست و مشخص نیست کد ارز بعدی چه خواهد بود که ناگهان ارزش خود را از دست خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید