هزاران کنسرت ظرفیت اینترنت بین المللی

بر اساس اعلام مرکز عملیات شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت، هزار کنسرت با ظرفیت بین المللی این شرکت به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش ایرنا از شرکت ارتباطات زیرساخت، در این اطلاعیه علت نهایی این حادثه ذکر شده و آمده است: علت قطعی این حجم، قطع شدن دو مسیر فیبر نوری در گرجستان از ساعت 14:30 است. با پیگیری این مرکز این اختلال در عرض چند ساعت برطرف می شود.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات در 22 دی ماه اعلام کرد که 430 گیگابایت پهنای باند اینترنت که حدود دو ماه است به دلیل قطع فیبر در دسترس نبود، مجدداً ارائه شده است.

زارع پور گفت: حدود دو ماه پیش یکی از کابل های نوری دریایی قطر قطع شد و 430 گیگابایت از پهنای باند اینترنت کشور از دسترس خارج شد.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: این وقفه باعث کاهش هفت درصدی پهنای باند کشور می شود. اما اکنون خبر خوب این است که با آزار و اذیت و تلاش مستمر همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت، آسیب این خط نوری فراساحلی ترمیم شده و آن 430 گیگابایت به پهنای باند کشور بازگشته است.

وی افزود: با توجه به قطعی این مسیر دریایی و زمان مورد نیاز برای احیای آن، اقدامات فوری برای تامین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها در دستور کار قرار گرفته و به زودی امکانات جدیدی برای تامین این قسمت از تردد آماده بهره برداری می شود. “

به گزارش ایرنا، در دو ماه گذشته بخشی از ظرفیت اینترنت بین المللی به دلیل قطع شدن الیاف دریا از بین رفته و تعمیر آن با توجه به جغرافیای محیط مدتی به طول انجامید.

سپس معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: 430 گیگابایت از ظرفیت پهنای باند بین المللی شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل اختلال در قطعه دوم فیبر نوری در منطقه دریایی قطر – امارات از دسترس خارج است اما ظرفیت های جایگزین در حال ارائه است.

دیدگاهتان را بنویسید