هدف دولت تغییر استراتژی عملیاتی مناطق آزاد است

به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی روز جمعه در بازدید از مرز و گمرک اینچه برون، ایستگاه راه آهن و بخشی از زیرساخت های منطقه آزاد تجاری و صنعتی این منطقه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شروع سریع به کار و طرح جامع این منطقه است. منطقه در اسرع وقت آماده خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم از همه فرصت هایی که متاسفانه تا به امروز بالقوه باقی مانده است استفاده کنیم، مانند ظرفیت ترانزیت و حوزه ژئوپلیتیک کشور که آن را با حوزه ژئو جامعه پیوند می دهد و می تواند برای ارز دو قطبی شود. پیوندهای تولیدی و منطقه ای حتی فراتر از مسائل اقتصادی.» و از صنعت استفاده کنید تا منطقه آزاد اینچه برون را به عنوان یکی از مناطق تولید محور و صادرات محور در نقطه تماس اقتصاد ایران و اقتصاد اوراسیا و نه فقط ترکمنستان داشته باشید. .

وزیر اقتصاد و دارایی یادآور شد: برنامه های جامع و تفصیلی تهیه شده است، دبیر شورای عالی شورای عالی تجارت آزاد، مناطق صنعتی و ویژه اقتصادی کشور و همکاران نتایج را به تفصیل اعلام می کنند تا خدمت رسانی شود. مردم.

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی و هیئت همراه به همراه استاندار و تعدادی از مسئولان استانی روز جمعه از مرز و گمرک اینچه برون، ایستگاه راه آهن و بخشی از زیرساخت های تجارت و صنعت آزاد در شمال استان بازدید کردند.

به گزارش ایرنا، اینچه برون تنها گمرک زمینی و ریلی استان گلستان است که در بخش داشلی برون پایتخت 370 هزار نفری گنبدکاووس در مرز ایران و ترکمنستان واقع شده است.

خارج از گمرک گلستان واقع شده و بخش های آن پایانه های صادراتی گرگان و گنبد چاووس، گمرک امانات پستی گرگان، گمرک بندرترکمن و گمرک در فرودگاه بین المللی گرگان می باشد.

در سال های اخیر با بهره برداری از خط ریلی بین المللی قزاقستان-ترکمنستان-ایران و عبور آن از اینچه، خدمات گمرکی راه آهن نیز به فعالیت های عادی مجموعه گمرکات استان افزوده شده است.

استان مرزی گلستان در شمال ایران با ترکمنستان و استان های مازندران، سمنان و خراسان شمالی همسایه است.

به گزارش ایرنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی و هیات همراه از جمله علی عسگری معاون توسعه و مدیریت منابع، عباس مرادپور معاون بانکی، بیمه و شرکت های دولتی، معاون وزیر و مهدی میراشرفی رئیس کل گمرکات کشور در این دیدار حضور داشتند. جمهوری سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، علی عادل عبادی نژاد داورانی، سرپرست استانداری و فرشاد فتوت، مشاور وزیر و رئیس مرکز ارتباط با مردم و مردم اطلاعات وزارتخانه پنجشنبه شب وارد گلستان شد.

بازدید از گلزار شهدای گرگان و زیارت و قرائت فاتحه، دیدار با علمای اهل سنت، دیدار با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان، حضور در جلسه شورای گفتگوی دولت و خصوصی و پیگیری موضوع مصوبات آن و جلسه شورای اداری استان. حضور در مراسم روز ملی گرگان و گفتگوی زنده تلویزیونی با سیمای مرکز گلستان از دیگر برنامه های یک روزه سفر خانوادگی به این استان شمالی است.

دیدگاهتان را بنویسید