نقض حقوق بشر آمریکا علیه ایران – خبر زنده

نقض حقوق بشر آمریکا علیه ایران

 – خبر زنده

انجمن 24- وب سایت وزارت امور خارجه 12 آوریل [سه‌شنبه ۲۳ فروردین]او گزارش سالانه خود را در مورد وضعیت حقوق بشر در جهان منتشر کرد که در یک کنفرانس مطبوعاتی توسط آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه فاش شد.

در این گزارش، دولت آمریکا به موارد نقض حقوق بشر در کشورها در سال 2021 می پردازد. بخش ایرانی این گزارش چندین اتهام را مبنی بر نقض حقوق بشر توسط ایران علیه شهروندان ایرانی و اتباع خارجی مطرح می کند.

دولت آمریکا استانداردهای دوگانه ای را که تاکنون در مورد سایر کشورها اعمال کرده است نادیده گرفته و پیامدهای فاجعه باری از جمله در زمینه حقوق بشر از جمله فروش میلیون ها دلار سلاح به عربستان سعودی داشته است. که «دخالت ایران در درگیری های مسلحانه و حمایت از گروه های تروریستی در منطقه» نقض حقوق بشر ایران است.


بیشتر بخوانید: بایدن: آنچه در اوکراین اتفاق می افتد نسل کشی است


وزارت امور خارجه در بیانیه ای اعلام کرد در حالی که نقض حقوق سرخ پوستان و سیاهپوستان در ایالات متحده یکی از موضوعاتی است که مورد انتقاد قرار گرفته است، مدافعان حقوق بشر خواستار پایان دادن به تبعیض و تبعیض علیه آن بخش از جامعه آمریکا هستند. عنوان «محدودیت در آزادی بیان، محدودیت در اینترنت، محدودیت آزادی مذهب و …» به عنوان موارد نقض حقوق بشر در ایران مطرح شده است.

آمریکا در امور داخلی بسیاری از کشورها به ویژه در خاورمیانه مداخله کرده و همچنین از متجاوزانی مانند عربستان سعودی در حمله به یمن حمایت کرده و تحریم‌های یکجانبه علیه کشورها اعمال کرده و تاثیر آن بر معیشت و سلامت را نادیده گرفته است. معمولاً منجر به نقض حقوق بشر علیه افراد بی گناه در این کشورها می شود.

  سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی منصوب شد

دیدگاهتان را بنویسید