نقض امنیت در پایگاه های سریال تل آویو با کمک برنامه آستراوا. – خبر زنده

به گزارش فارس، منبعی در رسانه های غربی در گزارشی اختصاصی از جاسوسی برخی عوامل ناشناس از اعضای ارتش اسرائیل با استفاده از اپلیکیشن شرکت آمریکایی آستراوا خبر داد.

به گزارش گاردین، افراد ناشناس از برنامه ردیابی تناسب اندام Strava برای جاسوسی از اعضای ارتش رژیم صهیونیستی، ردیابی تحرکات آنها در پایگاه های مخفی در فلسطین اشغالی و به طور بالقوه نظارت بر آنها در هنگام سفر به سراسر جهان برای انجام سفرهای رسمی.

Strava یک سرویس اینترنتی آمریکایی است که از خدمات تناسب اندام مانند دویدن و دوچرخه سواری استفاده می کند.

به گفته گاردین، با عملیاتی کردن «بخش‌های» جعلی در پایگاه‌های نظامی اسرائیل، این عملیات می‌تواند صفحات این برنامه را برای دیگرانی که در این پایگاه‌ها تمرین می‌کنند قابل دسترسی کند. حتی صفحات افرادی که سخت ترین قوانین حفظ حریم خصوصی را در تجهیزات خود داشتند.

رسانه‌های انگلیسی به مثال زیر اشاره کردند: امکان ردیابی کاربر در یک پایگاه فوق سری که گمان می‌رود با برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی مرتبط باشد، در سایر پایگاه‌های نظامی و در یک کشور خارجی وجود داشت.

گفته می شود که شرکت اطلاعاتی اسرائیل “فیک ریپورتر” موفق به کشف این مشکل و انتقال آن به شرکت آمریکایی Strava شده است.

آچیا شوتز، مدیر اجرایی این شرکت به گاردین گفت: به محض اطلاع از این رخنه، با نیروهای امنیتی اسرائیل تماس گرفتیم. فیک ریپورتر پس از دریافت مجوز از نیروهای امنیتی با استراوا تماس گرفت و آنها یک تیم ارشد برای بررسی موضوع تشکیل دادند.

به گفته گاردین، دستگاه‌های ردیاب آسترا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به هر کسی امکان تعریف و رقابت در بخش‌های «بخش‌ها»، دویدن یا دوچرخه‌سواری را می‌دهند. کاربران می توانند پس از دانلود آن از اپلیکیشن Ostrava، بخشی را تعریف کنند، اما می توانند ضبط های GPS را از محصولات یا خدمات دیگر نیز دانلود کنند.

  چین و روسیه در مورد اوکراین به توافق رسیده اند

“اما Ostrava هیچ راهی برای ردیابی مشروعیت یا سایر آپلودهای GPS ندارد، و به هر کسی اجازه می دهد تا با آپلود بخشی را تعریف کند، حتی اگر ممکن است به مکانی که ردیابی می کند نرفته باشد.”

گاردین افزود: برخی از این آپلودهای جعلی ممکن است برای تقلب در بازی های دوستانه یا ایجاد بخشی برای راهنمایی دیگران استفاده شده باشد: اما حداقل یک کیت به نظر می رسد هدف مخرب تری داشته باشد. «یک کاربر ناشناس مستقر در بوستون، ماساچوست، مجموعه‌ای از واحدهای تقلبی را در تعدادی از تأسیسات نظامی اسرائیل، از جمله پست‌های بازرسی اطلاعاتی و پایگاه‌های اطلاعاتی بسیار امن که گمان می‌رود با برنامه هسته‌ای وی مرتبط هستند، ایجاد کرده است.

گاردین گزارش می دهد که در ماه های اخیر در بحبوحه حملات سایبری گسترده در فلسطین اشغالی، نقض امنیتی در پایگاه های نظامی اسرائیل رخ داده است.

رسانه های فلسطین اشغالی در جدیدترین اخبار مربوط به حملات سایبری در فلسطین اشغالی، هشدار دادند که هدف از حملات سایبری بوده است.

دفتر ملی سایبری رژیم صهیونیستی مدعی است که ایران پشت کاستی های این سامانه هاست. این آژانس اعلام کرد که این حمله به جای سیستم فرماندهی داخلی ارتش رژیم صهیونیستی، سامانه های آژیر شهرداری را هدف قرار داده و هکرها با دسترسی به این سامانه توانستند آلارم را به صدا درآورند.

دیدگاهتان را بنویسید