نقد در کشور ما آزاد است اما برای اینکه آب در آسیاب دشمن نریزد

امام جمعه مشهد گفت: انتقاد در کشور ما آزاد است و باید انجام شود، اما کسانی که انقلابی و دلسوز نظام هستند باید عقل خود را در نقد جمع کنند نه انتقاد تا آب به آسیاب دشمن بریزند و بهانه بیاورند. و شواهدی برای دست درازی داشته باشد و دشمن بر اساس انتقاد یکی از مسئولان تجاوزات خود را علیه ما گسترش دهد.

آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در حرم مطهر رضوی (ع) در خطبه های دینی و سیاسی نماز جمعه مشهد با اشاره به دیدار مجازی مقام معظم رهبری با مردم قم در روز نوزدهم دی ماه گفت: فهمیده شد. این روز، بسیار مهم است. 19 ژانویه آغاز یک سری جنبش ها در کشور بود که حکومتی 2500 ساله را تا بن دندان مسلح و تا بن دندان مسلح را که مورد حمایت قدرت های جهانی نیز بود، در یک سال و 34 روز شکست و نابود کرد. . این رویداد برای نسل جوان و نزدیکانی که دوران انقلاب را درک نکرده اند، قابل توجه است.

وی با بیان اینکه رژیم ستمشاهی همه ابزارها را برای سرکوب مخالفان خود دارد، افزود: این قدرت در برابر افرادی که سلاح ندارند شکست خورده است. این یک حکومت پوچ و مملو از فساد بود و دلیل شکست و سقوط آن نیز همین است. از طرفی مردم حسادت دینی داشتند و همین امر موجب حمایت و یاری و نصرت الهی آنان شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: اگر این غیرت دینی در مردم ما احیا شود، این انقلاب بیش از 400 سال عمر می کند و پرچم خود را به دست امام زمان (عج) می سپارد، اما اگر خدای ناکرده ما را ندهد. این کار را بکنید، ما قدرت مذهبی خود را از دست داده ایم، همه چیز را از دست داده ایم و دیگر هرگز این روز پر از شادی را نخواهیم دید.

  محموله های جدید واکسن کراون وارد کشور می شود

علم الهدی گفت: رهبری در این دیدار مجازی با مردم قم بر دو موضوع غبطه دینی و هدف جنگ نرم تاکید فراوان داشتند. غیرت دینی این است که سه چیز را در زندگی تحمل نکنیم. اول ضعف اسلام، دوم دشمنی با خدا و سوم سقوط ارزش ها.

وی افزود: فردی که حسادت دینی دارد نمی تواند ناتوانی اسلام را ببیند و فقط تماشا کند. انسانی که حسادت دینی دارد نمی تواند گناه و جنایت خداوند را مظهر فسق و آرامش بداند. یکی از بزرگان می گفت هر بار که سوار هواپیما می شد و چشمش به زنان لو رفته می افتاد، احساس حقارت می کرد و می گفت: «آیا من زنده ام و این ها دین خدا را تجاوز می کنند؟» حسادت دینی این اجازه را به انسان نمی دهد. تحمل گناه و جنگ با خدا از این گذشته، کسی که حسادت دینی دارد نمی تواند ببیند که ارزش های دینی در بین مردم تغییر کرده و ارزش های غربی جای آن را گرفته است و نسبت به این موضوع بی تفاوت است.

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه علت تحقق و ارضای حسادت دینی اسلام سیاسی است، گفت: ما حکومت اسلامی و حکومت اسلامی داریم. حکومت اسلامی یعنی تشکیل نظام اسلامی که بحمدالله در کشور ما شکل گرفته و پرچم نظام اسلامی ما 43 سال است که برافراشته است و هر روز که می گذرد قوی تر می شود. اما حکم دین این است که دین بر زندگی اجتماعی ما حاکم است و حکومت حلال و حرام خدا در زندگی ما جاری است. اسلام سیاسی به معنای اعمال حکومت اسلامی و حکومت اسلامی در جامعه است و در آن صورت حسادت دینی حاصل می شود.

  حمایت گل محمدی از کنعانیان پس از حادثه تله جنسی! عکس

علم الهدی با بیان اینکه اسلام سکولار غیرت دینی است، افزود: سکولارهایی که به دنبال غیراسلامی در اداره جامعه و کشور خود هستند، حسادت دینی ندارند. دشمنان ما دشمن اسلام سیاسی هستند و با اسلام سکولار مشکلی ندارند. اگر طرفدار اسلام سیاسی شوید و در مقابل تجاوزات یک سلول سرطانی در منطقه بایستید، صهیونیست ها، آمریکا دشمن شما خواهند شد. مرحوم میرزا محمدتکی شیرازی که در جنگ عراق و انگلیس به عشایر دستور جهاد داده بود، تحت فشار شدید قرار گرفت; زیرا او و پیروانش به اسلام سیاسی اعتقاد داشتند.

وی گفت: همه این توهین هایی که در فضای مجازی به افراد و مسئولان می شود و اوضاع را برای مردم سیاه می کند، کار دشمن است. مسئولان می گویند 85 درصد مطالب در فضای مجازی از خارج از کشور منتشر می شود و تنها 15 درصد مطالب مربوط به کشور است. توهین هایی که مسئولان در فضای مجازی می بینند جنگ دشمن با ماست. اینها درد مردم نیست، حمله دشمن است. بخشی از 15 درصدی که در کشور تولید می شود، بازنشر همان مطالب دشمن است که توسط جوانان کم تجربه ساخته می شود. بخش کوچکی از این 15 درصد افرادی هستند که واقعاً با انتقاد از کارکنان سیستم فضای مجازی را مورد انتقاد قرار می دهند و آنها را آلوده می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه دشمن همه این کارها را برای از بین بردن اسلام سیاسی انجام می دهد، ادامه داد: چون دشمن می داند که اگر اسلام سیاسی از بین برود همه چیز بر مردم مسلط می شود و نباید نسبت به آن بی تفاوت بود. این تهاجم دشمن

  پس از آماده شدن بستر، کاربرگ جایگزین یارانه نقدی می شود - خبر زنده

علم الهدی تاکید کرد: نقد در کشور ما آزاد است و باید انجام شود. این درست نیست که هر فرد و نهادی کار خود را انجام دهد و اجازه ندهد کسی انتقاد کند. مخصوصاً دستگاه های نظارتی مثل مجلس باید نقد کنند، اما کسانی که انقلابی و دلسوز نظام هستند باید در نقد حواسشان جمع باشد تا آب به آسیاب دشمن نریزند و به او عذرخواهی و مدرک بدهند و دشمن بر اساس انتقاد است. که یکی از مقامات اعلام کرده است که تجاوزات خود را علیه ما گسترش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید