نفت ارزان شده است – خبر زنده

نفت وست تگزاس اینترمدیت با 1.2 درصد کاهش به 108.18 دلار در هر بشکه در بورس کالای نیویورک رسید. نفت خام برنت با 1.2 درصد یا 1.2 درصد کاهش به 113.32 دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت روز سه شنبه 0.5 درصد افزایش یافت، در حالی که شاخص نفت آمریکا یک درصد افزایش یافت.

همزمان با افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ایالات متحده، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، خواستار تعلیق موقت مالیات فدرال 18.3 سنت برای هر گالن بنزین شد. بایدن روز دوشنبه گفت که در حال بررسی تعلیق مالیات است.

به گفته استفان اینس از مدیریت دارایی SPI، حتی تاجران نفت نیز اذعان کرده‌اند که قیمت‌های بالاتر نفت و بنزین منجر به نرخ‌های بهره سریع‌تر در ایالات متحده می‌شود و دولت باید از نظر سیاسی و مالی خلاق‌تر در مهار تورم هیولایی انرژی عمل کند.

مدیران هفت شرکت نفتی که از سوی کاخ سفید برای کاهش قیمت سوخت تحت فشار قرار گرفته اند، قرار است روز پنجشنبه با رئیس جمهور آمریکا دیدار کنند.

مایکل ویرث، مدیرعامل شورون گفت: انتقاد از صنعت نفت راهی برای کاهش قیمت سوخت نیست. وی در نامه ای به بایدن گفت: «این اقدامات برای مقابله با چالش هایی که با آن روبرو هستیم مفید نیست.

علیرغم ترس از تورم، تقاضا همچنان در مسیر رسیدن به سطوح قبل از همه‌گیری است و همانطور که Vitol Trading و ExxonMobil در این هفته اشاره کردند، انتظار می‌رود رشد عرضه از تقاضا عقب بماند و به بازار ضربه بزند.

در نظرسنجی رویترز، تحلیلگران پیش بینی کردند که ذخایر نفت و بنزین ایالات متحده احتمالاً هفته گذشته کاهش می یابد، در حالی که سایر موجودی های سوخت افزایش می یابد. ذخایر نفت ایالات متحده این هفته با یک روز تأخیر به دلیل تعطیلات روز دوشنبه منتشر می شود، به طوری که مؤسسه نفت ایالات متحده فهرست هفتگی نفت و سوخت را در روز چهارشنبه و اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در روز پنجشنبه منتشر می کند.

  پیام وزیر امور خارجه ایران در سفر به چین

تحریم های نفتی اروپا علیه روسیه به دلیل حمله نظامی این کشور به اوکراین هنوز تأثیری نداشته است، به این معنی که در ماه های آینده عرضه بیشتر خواهد شد.

به گزارش رویترز، به گفته تحلیلگران ANZ Research، بازار هنوز به دلیل عرضه نفت روسیه مختل نشده است. تحریم های اروپا هنوز اجرایی نشده است و آمارها نشان می دهد که از زمان شروع جنگ در اوکراین، سوخت روسیه به اروپا کاهش نسبتاً کمی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید