نظر کارشناس داوری درباره دیدار پرسپولیس و صنعت نفت

پرسپولیس

انجمن 24- جعفر هوشرو کارشناس داوری داوری مومنی در دیدار پرسپولیس و صنعت نفت گفت: این داور داوری خوبی نداشت و آبروی داوری ایران را برد. نمی دانم چگونه در لیست بین المللی داوران ایرانی قرار دارد و قطعا قضاوت این کشور مایه شرمساری خواهد بود.

وی ادامه داد: این بازی صحنه های ضد و نقیض زیادی داشت. در دقیقه 32 مدافع نفت آبادان پایش را روی پای ترابی گذاشت و خطای پنالتی مشهود بود اما داور به اشتباه آن را تخلف اعلام کرد. در دقیقه 64 گل پرسپولیس به درستی به ثمر رسید اما باز هم مومنی و شاگردانش از این گل چشم پوشی کردند. مقصر این اشتباه کمک داور اول بود و داور نتوانست در این زمینه تصمیم درستی بگیرد. در آخرین لحظات آفساید هم رخ داد که اشتباه کمک داور دوم بود و کمینی در کار نبود.


بیشتر بخوانید: اعتراض به داوری و کارت زرد گل محمدی


خوشرو افزود: این بازی نشان داد که بیش از هر زمان دیگری به فناوری مانند خطوط دروازه و کمک داوران ویدیویی نیاز داریم و داورانی هم داریم که نمی دانند با چه شأن و شخصیتی به این جایگاه رسیده اند. نمی دانم کجای دنیا مسئولان فدراسیون قبل از مسابقه با کارکنان تیم دیدار می کنند؟ بازی پر از تردید بود که وظیفه کمیسیون داوری و سرویس داوری رسیدگی به آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید