نصب دوربین های جدید در صندوق عقب بزرگراه ها; “تخلف بازی هوشمندانه ای نیست”

به گزارش ایسنا، در ساعات شلوغی ترافیک، برخی از بزرگراه ها نسبت به سایر نقاط مسیر با حجم تردد بیشتری مواجه هستند و از این رو لازم است با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در خط متصل به همان خروجی تردد کنید.از بزرگراه خارج شده و وارد مسیر بعدی این در حالی است که برخی از رانندگان علیرغم لزوم رعایت این موضوع، اقدام به تغییر باند سوم و چهارم می کنند که علاوه بر ایجاد ترافیک بیشتر در کل مسیر و تضییع حقوق سایر رانندگان قانونی، امکان تغییر مسیر نیز وجود دارد. تصادفات نیز در حال افزایش است. گاهی اوقات در ساعات خلوت جاده، تغییر مسیر ناگهانی برخی از رانندگان به سمت خروجی بزرگراه ها، احتمال تصادفات را افزایش می دهد. در همین راستا سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور – جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران – از نصب دوربین های جدید برای برخورد با این تخلف خبر داد.

موسوی پور در گفت وگو با ایسنا، درباره نصب این دوربین ها که به اختصار دوربین ها نیز گفته می شود، اظهار کرد: در حال انجام است.

وی همچنین با اشاره به اینکه این دوربین ها در چه مناطقی نصب می شود، تصریح کرد: این مشکل را بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم در فاز اول این دوربین ها را در مکان هایی با تردد بالا هم در صبح و هم بعد از ظهر نصب کنیم و حجم ترافیک زیاد است. بودن. این مناطق شناسایی شده و در روزهای آینده دوربین نصب خواهد شد.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: اقدامات برخی از رانندگان در بزرگراه آشکارا ناقض حقوق رانندگان منضبط و قانونی است. گفت: نزدیک در خروجی، به اصطلاح جاده را انتخاب کرده و وارد خروجی ردیف سوم و چهارم شوید. این هم غیرقانونی است و هم بسیار خطرناک.

موسوی پور در پایان گفت: این رانندگان با این دوربین ها جریمه می شوند البته علاوه بر دوربین می توان ماموران پلیس راهور را نیز بابت این گونه تخلفات جریمه کرد.

بر اساس بررسی های خبرنگار ایسنا، جریمه این تخلف برای هر تخلف 52 هزار تن است که باید توسط متخلف پرداخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید