نشست های “آگاهی” آب برای 4 استان – خبر زنده

به گزارش ایسنا، در این جلسات جداگانه که با حضور محمد محبر و وزرای نیرو و جهاد کشاورزی و استانداران 4 استان و مسئولان ذیربط، نحوه اجرا و نحوه تامین اعتبار و تخصیص اعتبارات برای طرح‌های کاهش‌مدت کوتاه‌مدت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در مورد آب این استان ها بررسی و تصمیم گیری شد.
در این نشست تکمیل پروژه های تامین آب شرب و احداث مخزن 165 هزار مترمکعبی برای پایداری تامین آب شرب استان یزد مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین به منظور افزایش ظرفیت پروژه انتقال آب شیرین کن از خلیج فارس به فلات مرکزی، مقرر شد فاز دوم این پروژه در ماه های آینده با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری برسد.
در این جلسه گزارشی از وضعیت تامین آب کشاورزی استان اصفهان در زمان برداشت و افزایش تامین آب شرب و ظرفیت انتقال این استان به منظور تامین آب سالم و پایدار در شهری و روستایی ارائه شد. مناطق.
همچنین بر رفع مشکلات و تنش آبی استان چهارمحال و بختیاری تاکید شد و مقرر شد 144 سکونتگاه روستایی بالای 100 هزار نفر در استان آبرسانی شود و طرح مطالعاتی جامع شهری و مراکز آبرسانی روستایی و اجرای طرح تامین و انتقال منابع آبی به منظور رفع تنش آبی در مراکز شهری این استان باید در اسرع وقت تکمیل و نهایی شود.
همچنین در این جلسه در خصوص اتمام پروژه آبرسانی میان مدت غدیر برای افزایش ظرفیت آبرسانی و بهبود کیفیت آب شهرها و روستاهای استان خوزستان، تکمیل پروژه های آبرسانی روستایی برای تامین آب شرب، بهداشت و دام به هزاران روستا و شبکه جمع آوری فاضلاب و انتقال فاضلاب در شهر اهواز با اولویت در نقاط بحرانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ادامه تاکید شد با توجه به فصل گرما و نیاز به تکمیل پروژه‌های آبرسانی در استان خوزستان، تامین اعتبار این پروژه‌ها باید در اسرع وقت تامین شود.

  علی ضیا همچنین به ممنوعیت واردات ساز/فیلم اشاره کرد

دیدگاهتان را بنویسید