نشت مونوکسید کربن از آبگرمکن دیواری باعث حادثه شد

گاز می گیرم

انجمن 24 – سیدجلال ملکی در این خصوص گفت: ساعت 1:30 امروز یک مورد نشت گاز منوکسید کربن در یک خانه قدیمی در منطقه قنات کوثر بلوار شکوفه به سامانه 25 آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام شد که بلافاصله اعلام شد. پس از اعزام ایستگاه به محل حادثه

به گفته وی، آتش نشانان در مدت چهار دقیقه در محل حاضر شدند.

ملکی با بیان اینکه مقدار زیادی زباله در حیاط و در ورودی خانه قدیمی انبار شده بود، گفت: مشخص بود که زمانی می توانست از این مکان به عنوان انبار استفاده شود. این مکان حدود 160 متر بود که آن هم حدود 2 متر بود که محل زندگی بود. سه مرد و سه زن در این مکان زندگی می کردند.

وی ادامه داد: در خانه بسیاری از ابزار و وسایل به صورت بسیار نامنظم دور ریخته می شد.

ملکی گفت: یک شوفاژ دیواری بسیار خطرناک بدون دودکش و بخاری دودکش وجود داشت. آتش نشانان در بدو ورود به محل متوجه صدای نشت گاز شهری از قسمتی از لوله شدند و شیر گاز را قطع کردند تا عوامل مدیریت گاز به محل حادثه برسند.


بیشتر بخوانید: قاتل خاموش سه عضو خانواده را کشت


وی با اشاره به وضعیت اسفبار مردم حاضر در محل گفت: با توجه به اینکه دیگ بدون دودکش بوده علت نشت گاز منوکسید کربن دیگ است.

ملکی افزود: این افراد با حضور عوامل اورژانس معاینه شدند تا در صورت نیاز به مراکز درمانی منتقل شوند.

ملکی گفت: یکی از وسایل گازسوز که اکسیژن زیادی مصرف می کند آبگرمکن دیواری است. اگر فضای کافی وجود نداشته باشد، استفاده از این دستگاه ها در داخل ماژول ها اشتباه است. سازمان آتش نشانی نگهداری آبگرمکن در داخل خانه، به خصوص در مناطق کوچک را تایید نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید