نرخ باروری بسیار پایین است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مجلس و دولت برای ساماندهی مسائل اقتصادی به ویژه حوزه هایی که به جان مردم بستگی دارد، گفت: باید اطمینان حاصل کنیم که سرمایه های غیرمولد مسکن مولد بوده و به سمت مسکن منتهی شود.

به گزارش ایسنا، محمد باکر کلیباف که روز پنجشنبه 29 مهرماه برای دیدار با آیات عظام، علما و مراجع تقلید به قم سفر کرده بود، با آیت الله العظمی جعفر سبحانی و آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار کرد.

آیت الله سبحانی در این دیدار با تاکید بر اینکه “تولد فرزند در کشور بسیار مهم است و آمار آن بسیار پایین است”، گفت: در این شرایط تا 30 سال آینده میانگین جمعیت می تواند به 75 نفر برسد در حالی که کشور باید جوان باشد.» حوزه کار و تولید باید وجود داشته باشد و این موضوع صرفاً با قانون قابل اصلاح نیست.

استاد حوزه علمیه با اشاره به برخی تنش‌ها در منطقه بر لزوم برقراری روابط مبتنی بر لطافت و دوستی بین کشورها تاکید کرد.

آیت الله سبحانی در پایان با انتقاد از تعطیلی منبرها به دلیل شرایط خاص به دلیل شیوع تاج گذاری، خاطرنشان کرد: منبرها در بین مردم تحول ایجاد می کرد و فرهنگ دینی در حال تضعیف بود که باید مورد توجه قرار گیرد.

کلیباف گفت: البته ما اجماع خوبی در مجلس نداریم. امنیت ملی و حل مشکلات مردم یکپارچه است و همه قبول دارند که این اغراق نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: به عنوان مثال وقتی 245 نفر در جلسه ای شرکت می کنند و ما به موضوع مهمی رای می دهیم، بیش از 200 رای می آورد; البته ممکن است در مورد روش ها و شیوه های کار نظرات متفاوتی وجود داشته باشد اما همیشه در مجلس وحدت و انسجام وجود دارد.

  دولت در تلاش است تا معیشت مردم را بهبود بخشد - خبر زنده

وی گفت: موضوع اقتصاد و فرهنگ را سرلوحه کار خود در مجلس قرار داده ایم. اما یا اجرا نمی شود یا ناقص اجرا می شود که با نظارت بر آن نظارت می کنیم.

قالیباف همچنین با اشاره به طرح مسکن که از حدود یک سال پیش آغاز شده است، خاطرنشان کرد: با آغاز به کار دولت جدید، از روز گذشته این قانون ابلاغ و ثبت نام ها از طریق سامانه آغاز شد. البته مسکن کار دولت نیست و ما می خواهیم مردم خودشان وارد کار شوند و دولت فقط زمین را تامین کند و کار را آسان کند. باید شرایطی ایجاد کنیم که سرمایه های غیرمولد در بخش مسکن مولد باشد و به تولید مسکن منجر شود.

رئیس قوه مقننه با اشاره به برخی مسائل فرهنگی گفت: در مجلس در این زمینه ها کارهای خوبی انجام شده و معیشت فقرا را نیز در اولویت بودجه 1400 قرار داده ایم.

محمد باکر کلیباف پس از سفر یک روزه رئیس مجلس شورای اسلامی به قم با آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، احمد امیرآبادی فراهانی و محتبی ذوالنوری – نماینده مردم کوم – و بهرام سرمست – فرماندار کوم – نیز در این جلسات حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید