نخل های صادراتی ایران به قطر بازگشتند

85775 435 خبر زنده

انجمن 24تسنیم به نقل از مقامات گمرکی نوشت: پس از حواشی مربوط به صادرات نخل از ایران به قطر، گمرک ایران ضمن تایید صادرات، اعلام کرد که این محموله ها بازگردانده شده است.

اخیراً اخبار ضد و نقیضی از صادرات و البته قاچاق نخل به قطر منتشر شده است و گفته می شود این صادرات به دلیل میزبانی قطر در جام جهانی فوتبال 2022 بوده است که البته مسئولان مربوطه به صراحت در این باره توضیح نداده اند. اگر» و «اما» اما آمار گمرک ایران نشان می دهد که این صادرات صورت گرفته است.

به گفته اروانگی معاون فنی گمرک ایران در هفت ماهه امسال صادرات نهایی نهال خرما و خرما بالغ بر 650 تن بوده که از این میزان 600 تن نخیلات و مابقی نهال خرما بوده است.


بیشتر بخوانید: جزئیات جدید صادرات نخل ایران به قطر


به گفته وی، گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در بازه زمانی مهر تا آبان ماه امسال چهار اظهارنامه صادرات نخل به تعداد 588 نخل به وزن 600 تن به ارزش 136.1 هزار دلار ثبت کرد که همگی به قطر صادر شد.

خروج نخل با مجوز وزارت جهاد

این مقام گمرک ایران با اشاره به اینکه در جریان صادرات نخل از گمرک بوشهر، به دلیل حساسیت کالاهای اظهار شده، قبل از انجام تشریفات گمرکی مورد بازدید مسئولان وزارت جهاد کشاورزی استان بوشهر قرار گرفت، گفت: قرنطینه نباتی و مجوز سازمان جهاد کشاورزی بوشهر و بارگیری آن در سامانه کلی گمرک.

اما اظهارات آرونچی نشان می دهد که این نخل ها برای صادرات از قطر پذیرفته نشده اند.

وی گفت: با وجود صادرات، کل نخل های صادراتی یعنی. در مجموع 588 عدد برای قطر به ایران بازگردانده شده است.

معاون فنی گمرک یادآور شد: صاحب کالا پس از خوردن نخل، مجدداً این محموله ها را از محل برگشت در اظهارنامه صادراتی به عنوان کالای مرجوعی اظهار می کند و مجددا مجوزهای لازم از جمله قرنطینه سازمان جهاد کشاورزی را دریافت می کند. استان در کشور

دیدگاهتان را بنویسید