نخست وزیر اسرائیل خواستار توقف مذاکرات آمریکا با ایران شده است

به گزارش فارس، نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفت و گوی تلفنی داشت.

به گزارش رویترز، بنت ایران را به عنوان تاکتیکی برای مذاکرات وین به «باج خواهی هسته ای» متهم کرد و خواستار توقف فوری مذاکرات در وین و اعمال تدابیر سختگیرانه علیه ایران شد.

در بیانیه دفتر نخست وزیری در تل آویو آمده است: نفتالی بنت امروز با آنتونی بلینکن گفتگو می کند و این گفتگو به طور خاص بر موضوع هسته ای ایران متمرکز است. وزیر خارجه آمریکا همچنین تصویری از آنچه در جریان مذاکرات ایران و قدرت‌های بزرگ در وین می‌گذرد را به بنت گزارش داد.

در این بیانیه آمده است: «بنت به بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در جریان مذاکرات منتشر شد، استناد کرد که در آن آمده بود ایران فرآیند غنی‌سازی اورانیوم تا 20 درصد را با سانتریفیوژهای مدرن در تأسیسات زیرزمینی فورد آغاز کرده است».

نخست وزیر رژیم کودک کش اسرائیل با بیان اینکه ایران از باج خواهی به عنوان یکی از تاکتیک های مذاکرات هسته ای استفاده می کند، گفت: پاسخ صحیح باید پایان فوری مذاکرات و برداشتن گام های شدید از سوی ابرقدرت ها باشد.

همزمان، رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که بنی گانز وزیر نظامی این رژیم در 18 دسامبر به واشنگتن سفر خواهد کرد تا در چارچوب تلاش های رژیم صهیونیستی برای برهم زدن مذاکرات در وین، درباره مقامات آمریکایی-ایرانی گفتگو کند.

تلاش‌های صهیونیست‌ها در راستای کارشکنی و شکست در روند مذاکرات است، این در حالی است که صبح امروز حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اگر غرب حسن نیت نشان دهد، توافق خوبی وجود دارد، گفت: این توافق‌ها در حال انجام است. وی تاکید کرد که هیات ایرانی در حال انجام مذاکرات منطقی، قوی، محکم و نتیجه‌گرا است.

نمایندگان ایران و کشورهای 1+5 دوشنبه شب در هتل کوبورگ محل مذاکرات برجامی و لغو تحریم ها در وین برای برگزاری دور جدید مذاکرات با کمیسیون مشترک برجام دیدار کردند که واشنگتن اعلام کرد این مذاکرات تا زمانی ادامه خواهد داشت. جمعه.

امروز یک دیپلمات اروپایی در وین نیز تایید کرد که طرف ایرانی دو پیش نویس تحریم و موضوع هسته ای را به طرف اروپایی در رفع تحریم ها ارائه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید