نحوه و زمان ارزشیابی دوره دوم ابتدایی اعلام شد – خبر زنده

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به تشریح جزئیات آزمون دانش آموزان مقطع ابتدایی پرداخت و خاطرنشان کرد: دروس زبان فارسی، ریاضی و علوم، علاوه بر ابزارهای مختلف سنجش کیفی و تشریحی، آزمون کتبی نیز برگزار می شود. در پایان سال تحصیلی

وی ادامه داد: در پایه های اول تا پنجم، برگزاری آزمون کتبی کلاسی بوده و تمامی مراحل آن اعم از طراحی سوالات، برگزاری آزمون و تصحیح مدارک بر عهده معلم مربوطه است.

* امتحان اصلی شش “هماهنگی منطقه ای” است.

حکیم زاده درباره برگزاری امتحانات پایه ششم گفت: در پایه ششم بر اساس مصوبه جلسه 859 مورخ 21 فروردین 1391، علاوه بر ابزارهای مختلف تست زنی کیفی و تشریحی، آزمون منطقه ای هماهنگ با سوالات واحدها و برنامه مشخص برگزار شد. و همزمان توسط آموزش و پرورش ناحیه در محل مدرسه برگزار می گردد.

وی در خصوص زمان برگزاری امتحانات مدارس گفت: زمان برگزاری امتحانات کتبی در کلیه کلاس ها از یکشنبه اول تا پنجشنبه دوازدهم خرداد ماه 1401 می باشد البته در مناطق گرمسیری زمان برگزاری امتحانات به عهده ستاد امتحانات می باشد. هر استان

حکیم زاده بیان کرد: نتایج آزمون های کتبی در کنار سایر ابزارهای سنجش کیفی برای توصیف عملکرد و تصمیم گیری برای تربیت دانش آموزان، بهبود و جبران نقاط ضعف و پیشنهاد و اجرای مداخلات آموزشی جبرانی استفاده می شود.

  نوع چرم پژمان بازغی + عکس

دیدگاهتان را بنویسید