نحوه تهویه کلاس در هوای سرد

نحوه تهویه کلاس در هوای سرد

انجمن 24- علیرضا کمره ای با اشاره به بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول آذرماه گفت: انتظار داریم مدرسه فاصله فیزیکی داشته باشد و در صورت شلوغی جمعیت دانش آموزان را گروه بندی و سپس به خانواده دانش آموزان اطلاع دهد. روزهای حضور در طول هفته.”

وی با اشاره به انفعال بوفه های مدارس گفت: دانش آموزان در صورت تمایل به خوردن غذا یا غذا باید حتما از خانه به همراه داشته باشند و یک بطری آب به همراه داشته باشند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس گفت: تهویه دومین رکن کلیدی در بازگشایی مدارس پس از فاصله گذاری اجتماعی است. برنامه ریزی و گروه بندی به گونه ای انجام می شود که در هر زمان بیش از 15 نفر در یک کلاس حضور نداشته باشند. در این راستا تعداد دانش آموزان در کلاس درس کاهش یافته است اما رعایت پروتکل های بهداشتی حائز اهمیت است.


بیشتر بخوانید: مدارس; آتشگاه قله ششم


پروتکل‌های ما برای روزهای سرد سال و در مناطق سردتر که مدارس از سیستم‌های گرمایشی استفاده می‌کنند، به گونه‌ای است که باید درها و پنجره‌های کلاس را هر ساعت، ۱۰ دقیقه باز بگذارند تا هوا جریان یابد و تهویه شود. نه اینکه درها و پنجره ها کاملا باز باشند. درست است که می توان این را دور زد – اما نه مگر اینکه شما یک تکنسین باشید که می داند او چه می کند.

وی گفت: بنابراین اگر سیستم گرمایشی کلاس روشن است، درهای مدرسه باید هر ساعت به مدت 10 دقیقه باز شود تا هوا تغییر کند. دانش آموزان باید پوشش این زنگ ها را رعایت کنند تا پس از بازگشت به کلاس احساس سرما نکنند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس افزود: در مناطقی که هوا متعادل است، باید ساعتی چند بار در و پنجره باز شود تا هوا جریان یابد. این تاکید بر تهویه کلاس است و به نظر می رسد این کار امکان پذیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید