نادیده گرفتن مولفه «مقبولیت» در انتصابات انجام شده در شهرداری تهران

جهل به جزء

انجمن 24 علی اصغر قائمی، عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر ادامه اعتراض اعضای شورا به نحوه انتصاب در شهرداری تهران که با پاسخ سخنگوی شورا در جلسه اخیر شورای شهر تهران همراه شد، گفت: فضای دموکراسی ایجاب می کند که آنها بر اساس دانش و ادراک خود هشدار دهند و نمی توان اصل چرایی هشدار را به چالش کشید.

یکی از اعضای شورای شهر تهران تاکید کرد: باید تذکر دهند تا دستگاه اجرایی در مسیر درست قرار گیرد.

قائمی در واکنش به انتصاب مشاوری با عنوان «مشاور در طراحی رویدادها و روابط اجتماعی» تاکید کرد: اینکه انتصاباتی در شهرداری وجود دارد که در چنین ساختاری پیش بینی نشده است، توجه بیشتری را می طلبد. وقتی به شما می گویند که در حال تبدیل شدن به یک مدیر مجموعه هستید و می توانید سه مشاور داشته باشید اما عنوانی برای آن مشاوره نداده اید، احتمالاً تعیین یا عدم انتصاب آن مشاور به عهده مدیر است.


بیشتر بخوانید: «لغزش» بحرانی است که جدی گرفته نمی شود!


عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اگر در ساختار عناوین مشورتی این موضوع تعریف شود، البته مدیر نمی تواند مشاوره بیرونی داشته باشد.

قائمی تاکید کرد: آنچه مشخص است اکثر اعضا در مورد این انتصابات در موضوعات مختلف و در حوزه های مختلف شهرداری تهران چه در مناطق و چه در ستاد و به ویژه ستادی این تذکرات را می دهند. نسبت به موضوع حساسیت بیشتری نشان دهید و به این موضوع توجه کنید تا خدای ناکرده احساس بی بند و باری در انتصابات اعضای شورا و یا مردم شهر پیش نیاید.

وی درباره جلساتی که با شهردار تهران در حوزه انتصابات انجام شده است، گفت: دو جلسه برگزار شده است. در جلسه اول چارچوب مدل پیاده سازی خود را توسط مشاوران ارائه و تشریح کردند. برخی از اعضای هیأت مدیره نیز به همین چارچوب اعتراض داشتند که برخی از آن ها را شامل شد.

یکی از اعضای شورای شهر تهران با اشاره به برخی موارد مطرح شده گفت: به عنوان مثال به نظر من برای گروهی که افراد متخصص و تحصیلکرده زیادی دارند، تحصیلات و زندگینامه باید ملاک انتخاب باشد. اینها معیارهای لازم هستند، اما کافی نیستند.» آنچه من فکر می کنم تا حدودی نادیده گرفته شده است قابل قبول است. اکنون میزان بلوغ کارمندان شهرداری چه از نظر سطح تحصیلات و مرتبط بودن تحصیلات و چه از نظر سابقه کار نسبت به 20 سال پیش بسیار تغییر کرده و بهبود یافته است.

وی ادامه داد: طبیعتا افرادی در مجموعه شهرداری هستند که این شرایط را دارند. این سومین شرطی است که مغفول مانده است و باید علاوه بر دو شرط تحصیلی و سابقه پذیرش مورد توجه قرار گیرد، زیرا در این صورت بدن کاملاً در کنار فرد است و انرژی اضافی برای انجام کار صرف می کند.

یکی از اعضای شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه سرمایه اصلی سازمان ها نیروی انسانی آنهاست، گفت: اگر دستگاه اجرایی یا دستگاهی بنا به دلایلی تمایلی به همکاری نداشته باشد یا همکاری ضعیفی داشته باشد، در پیشبرد اهداف موفق نخواهد بود. “

دیدگاهتان را بنویسید