میساگی کلافه کرد! انزجار عمومی از فوتبال عالی

بیزاری عمومی از فوتبال عالی

انجمن 24 –همانطور که احتمالا می دانید درهای استادیوم های فوتبال که پس از شیوع تاج در ایران به روی تماشاگران بسته بود، جمعه گذشته باز شد. پس از گذشت حدود 22 ماه، روز جمعه 28 آبان ماه با بازگشایی ورزشگاه آزادی برای علاقمندان به فوتبال، حدود 5000 نفر از هواداران دو تیم استقلال و نساجی به ورزشگاه آزادی رفتند و این دیدار را تماشا کردند.

این حادثه توسط رسانه های ویژه از جمله برنامه تلویزیونی «فوتبال برتر» که دوشنبه شب در دو مطلب ویژه به این حادثه پرداخته شد؛ گزارش هایی که با واکنش های منفی بسیاری مواجه شد.

«فوتبال برتر» چه کرد؟

جواد هیابانی گزارشگر بازی استقلال و نساجی پیش از این در گزارش خود از حضور 7000 تماشاگر در ورزشگاه خبر داده بود که البته می دانیم حداکثر 5000 تماشاگر اجازه ورود به ورزشگاه را داشتند. از این رو می توان حدس زد که مسئولان برگزاری برنامه «فوتبال برتر» از ورود تماشاگران و نحوه ورود آنها به ورزشگاه انتقاد کرده اند. با این حال انتظار می رفت ورود برنامه «فوتبال برتر» در بحث بازگشایی ورزشگاه ها جذاب و جذاب باشد، انتظاری که به حق نبود.


بیشتر بخوانید: حفظ پیمان استقلالی ها برایش گران تمام می شود!


مطالب پخش شده در برنامه نشان دهنده اشتیاق تماشاگران نبود. آیتم اول، گزارش میدانی 6 دقیقه ای از مسائل بلیت فروشی و سردرگمی تماشاگران بود و مورد دوم که بیشترین بازخورد منفی را در فضای مجازی داشت، 2.5 دقیقه بحث سیگار کشیدن استادیوم بود.

واکنش های منفی زیاد

نکته مهم در نکته دوم «فوتبال برتر» محو نشدن چهره تماشاگرانی بود که در ورزشگاه سیگار می کشیدند. این اتفاق واکنش منفی بسیاری از کاربران فضای مجازی را برانگیخت زیرا در واقع می تواند برای جوانانی که دور از چشم خانواده سیگار می کشند دردسر ایجاد کند.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر اسبق ارتباطات، علاوه بر واکنش‌های فراوان در توییتر و اینستاگرام نوشت: کسانی که در ورزشگاه سیگار می‌کشند را بگیرید و مستند تکان دهنده را با آهنگ پس‌زمینه پخش کنید.

محمد نویفر مدیر رسانه ای باشگاه استقلال تهران نیز نوشت: دارم.

این رویکرد برنامه فوتبال برتر است و نباید فراموش کرد که دو سال پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال را به دلیل استعمال دخانیات در راهروهای ورزشگاه آزادی ۳ هزار دلار جریمه کرد. دیروز شبکه های اجتماعی مملو از کامنت های مخالف جریان «فوتبال برتر» بود.

اگرچه احتمالاً هیچ ایراد قانونی برای عملکرد «فوتبال برتر» در نمایش تصاویر به تماشاگران در ملاء عام وجود ندارد، اما ورود به بحث بازگشایی ورزشگاه ها از این طریق بی شک بد سلیقه است.

دیدگاهتان را بنویسید