میزان جریمه متخلفین کنکور اعلام شد – خبر زنده

به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین حاجیلو، معاون سازمان سنجش آموزش کشور با یادآوری مفاد قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم آزمون های سراسری گفت: نه تنها استفاده از وسایل ارتباطی الکترونیکی و حافظه در آزمون سراسری جرم است، اما حتی داشتن چنین وسایلی بدون استفاده از آنها باعث محرومیت از آزمون سراسری می شود.

وی با تشکر از اقدامات دستگاه های امنیتی و انتظامی در شناسایی و رصد سوداگران کنکور در شبکه های اجتماعی مجازی تاکید کرد: قانون در تشدید مجازات متخلفان در شبکه ها و گروه ها و ارتکاب هرگونه تخلف مرتبط با آزمون سراسری در سال 1392 صراحت دارد. شکل عضویت در بسته به نوع جرم، گروه یا شبکه می تواند منجر به حبس از یک تا پنج سال شود.

معاون سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه والدین به ویژه متقاضیان باید مراقب باشند تحت تاثیر تبلیغات دروغین قرار نگیرند و سرنوشت خود را به سوداگران و کلاهبرداران گره نزنند، گفت: یکی از شرایط برای اجرای عدالت آموزشی برای همه داوطلبان باید در کنکور سراسری شرکت کنند.» دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در برخورد با انواع تخلفات و تقلب ها جدی هستند و از این رو هیأت آزمون سراسری اقدامات لازم را برای پیشگیری و برخورد با انواع تخلفات انجام خواهد داد. نقض با استفاده از ظرفیت نهادهای اطلاعاتی و امنیتی.

دکتر حاجیلو ادامه داد: متقاضیانی که با ادعای کلاهبرداری و قبولی تضمینی وارد شبکه های مجازی شده اند لازم است در اسرع وقت از این شبکه ها خارج شوند تا مشمول مجازات قانونی نشوند.

رئیس شورای ملی حراست از آزمون ها با اشاره به اینکه آزمون سراسری یک رویداد ملی و متعلق به همه مردم است، گفت: خوشبختانه تمامی دستگاه های اجرایی، امنیتی و انتظامی با سازمان سنجش همکاری بسیار خوبی دارند و هستند. آماده برای تست سالم، ایمن و مطمئن.

  دیدن قلاده گرگ در خیابان های تهران + فیلم - خبر زنده

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد ستاد سنجش با عوامل اجرایی و پدافندی آزمون در تمامی استان های کشور، گفت: آموزش های لازم در سطح استان انجام شده و حفاظت کافی صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید