موقعیت اجتماعی برای ایجاد پایگاه اجتماعی توسط شهرداری

موقعیت اجتماعی برای ایجاد پایگاه اجتماعی توسط شهرداری

انجمن 24- حبیبلا مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره راه اندازی مرکز اجتماعی توسط شهرداری با همکاری بسیج و سپاه برای رفع آسیب های اجتماعی در شهر تهران و تجمع کودکان کار، معتادان متجاهر و متکدیان گفت: ما در این زمینه اقدام کردیم. شهرداری و وزارت کشور داشتند که قانون باید ابلاغ شود. در حال حاضر آیین نامه سازمانی سال 84، آیین نامه حمایتی مصوب شورای اجتماعی کشور و قانون حمایت از کودکان و نوجوانان را داریم که به شرایط کار کودکان کار و بی سرپرست می پردازد. وظایف دستگاه ها در مفاد هنر مشخص شده است. 6 این قانون. ما هم می گوییم که هر دستگاهی باید با توجه به شرح وظایف خود وظایف خود را انجام دهد.

وی ادامه داد: در تمامی استان ها اعلام کرده ایم که بر اساس تعهدات قانونی خود به جلسات خود ادامه خواهند داد چرا که اگر هر دستگاهی بر اساس شرح وظایف خود به وظایف خود عمل کند بسیار مفید خواهد بود. البته ما عموماً قبول داشتیم که هر چقدر شهرداری به میدان بیایند و بحث حاکمیت یکپارچه شهری را که چند سالی است در دولت آقای احمدی نژاد وجود دارد، مطرح کنند، اتفاق بزرگی خواهد بود.


بیشتر بخوانید: شهرداری باید در برابر آسیب های اجتماعی از طرح های ضربتی کهنه شده فاصله بگیرد


معاون امور اجتماعی سازمان اجتماعی تصریح کرد: ما تمام امکانات خود را در شهرستان ها و استان ها داریم که به صورت یکسان هزینه نمی شود، می توان مثال های متعددی را در این زمینه بیان کرد، اما اگر سیاست مدیریت را نه تنها برای آسیب های اجتماعی دنبال کنیم. بلکه برای اینکه یک شهر یکپارچه باشیم، فکر می کنم بسیار مفید خواهد بود، اما برای اینکه شهرداری ها این کار را انجام دهند، باید شهرداری ها را در حوزه اجتماعی توانمند کنیم.

مسعودی فرید خاطرنشان کرد: شهرداری تهران توان خدماتی و عمرانی دارد اما باید شهرداری ها را در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز توانمند کنیم تا بتوانند به خوبی به وظایف خود عمل کنند. این می‌تواند یک فرآیند چند ساله باشد و اگر از هم‌اکنون شروع کنیم ۴ تا ۵ سال دیگر می‌توانیم یک جامعه اجتماعی و فرهنگی قوی داشته باشیم و این در راستای سیاست‌های اقتصاد پایدار است که یکی از پایه‌های ارتقای بهره‌وری است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اجرای طرح های ضربتی آسیب های اجتماعی را افزایش نمی دهد و طرح فعلی دچار ختم طرح های مشابه در گذشته نمی شود، گفت: فکر می کنم پاسخ کوتاه در این زمینه این است که قرار است اقدام کنم. . مثلا شهرداری باید فضا و تجهیزات را تامین کند.

معاون امور اجتماعی سازمان اجتماعی تصریح کرد: در حال حاضر طرح حمایتی اجرا شده توسط سازمان اجتماعی در سه حوزه کودکان کار است که شامل کودکان خیابانی، کودکان کار در کارگاه ها و کودکان زباله گرد است.

فرید گفت: «ما باید وارد هر سه بخش شویم. ما معتقدیم که باید از همه این کودکان مراقبت شود، به ویژه کودکان زباله که یکی از بدترین اشکال کار کودکان است. سیاست مشترک ما این است که کودک را شناسایی کنیم، او را به خدمت بگیریم و از او گزارش حمایتی تهیه کنیم و او را در چرخه قرار دهیم، او ایرانی نیست اما اجازه ماندن در ایران را دارد و ما محسوب می شود. شهروند

وی گفت: ما چهار پاشنه آشیل در کار کودکان داریم. در بسیاری از کشورها این کار انجام می شود و ما از ابتدا نیازی به اختراع چرخ نداریم. ما فقط با استفاده از تجربیات آنها می توانیم این مشکل را حل کنیم. تمیز شده است.

معاون اجتماعی سازمان اجتماعی خاطرنشان کرد: پاشنه آشیل یکی دیگر از کودکانی است که در کارگاه ها کار می کند و اداره روابط کار وزارت کار باید در همه کارگاه ها با جدیت بیشتری وارد شود نه تنها در کارگاه هایی که دارای شناسنامه هستند. کد . . این موضوع در ماده 6 آیین نامه قانون حمایت از کودکان و نوجوانان تنظیم شده است. مورد سوم اداره اتباع است. بیش از 82 درصد از کودکان تهرانی، کودکان خیابانی ایرانی نیستند. تقریبا 100 درصد بچه های زباله ها غیرایرانی هستند. اداره شهروندی باید این موضوع را جدی بگیرد و از استثمار کودکان جلوگیری کند.

وی با اشاره به کودکان برای زباله گفت: در کتاب «غارت کودکان» که توسط انجمن حمایت از کودکان منتشر شده، آمده است که کمتر از 5 درصد درآمد حاصل از گردش زباله در اختیار کودکان قرار می گیرد.

فرید با اشاره به چهارمین پاشنه آشیل در خصوص ساماندهی کودکان کار و بی سرپرست گفت: تامین منابع لازم چهارمین پاشنه آشیل ماست، یعنی اکنون کودک را شناسایی و جذب می کنیم و پس از اقدامات کمکی متوجه می شویم که کودک نیاز دارد. از او. وی ادامه داد: مادرشوهر باید سریعاً تحت پوشش قرار گیرد یا اگر سرپرست خانواده از کار افتاده و مشمول کمک های اجتماعی نیست اولویت اول ما هستند، اما اگر خانواده از نظر اقتصادی ضعیف باشد و بخواهیم برای چرخه شغل ایجاد کنیم. توانمندسازی نیاز دارد به نظر من اگر این چهار حوزه به درستی با هم کار کنند، می توانند انسجام و نتایج بهتری پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید