موضوع افزایش حقوق اردوغان جنجال به پا کرده است – خبر زنده

به گزارش فارس، اظهارات اوزغور اوزل، نایب رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق در پارلمان درباره دستور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور برای افزایش حقوق خود جنجال به پا کرده است.

گوزگور زل زل، نماینده ارشد پارلمان ترکیه، یکی از بزرگترین رقیب حزب عدالت و توسعه در ترکیه، در پیامی توئیتری از دستور ویژه رجب طیب اردوغان رهبر حزب برای افزایش قابل توجه حقوق خود خبر داد.

نایب رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق در پارلمان ترکیه در توئیتی نوشت: (رجب) طیب اردوغان با بودجه اضافی که با امضای خود به رئیس جمهور ارائه می شود، حقوق خود را به ۱۴۱ هزار و ۴۵۳ پوند افزایش می دهد. حقوق ها در ژانویه 40.4 درصد افزایش یافت.

این سیاستمدار حزب جمهوری خواه خلق (پ ک ک) در ادامه پیام خود به وضعیت بد اقتصادی کشور اشاره کرد و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را به سخره گرفت.

اوزل نوشت: «بحران اقتصادی روی رئیس جمهور تأثیر می گذارد، اما حداقل دستمزد را تحت تأثیر قرار نمی دهد؟ “آیا حداقل دستمزد 4253 پوند تعیین می شود؟”

اظهار نظر این سیاستمدار ترک در توییتر در حالی منتشر شد که برخی نظرسنجی ها نشان می دهد که جوانان ترکیه تمایلی به رای دادن به اردوغان ندارند.

بر اساس یک نظرسنجی جدید توسط موسسه تحقیقاتی Unilem در ترکیه، 57.5 درصد از کسانی که برای اولین بار در ترکیه رای می دهند، می گویند که هرگز به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در انتخابات 2023 رای نخواهند داد.

موسسه آمار ترکیه اخیرا اعلام کرد که نرخ بیکاری ترکیه در ماه آوریل نسبت به ماه مارس به 11.3 درصد رسیده است. به گفته این موسسه، نرخ بیکاری در بین جوانان 15 تا 24 ساله از 20.8 درصد به 20 درصد کاهش یافته است.

  سهم ناعادلانه طبیعت در بودجه کشور/ ایزدی: محیط زیست صندوق سرزمینی دولت هاست؛ این خطرناک است

یک نظرسنجی قبلی گالوپ نشان داد که نگرانی فزاینده ترک ها در مورد بدتر شدن کیفیت زندگی وجود دارد. بر اساس این نظرسنجی، تعداد شهروندان ترکیه که از تورم بالا و وضعیت اقتصادی کشورشان «رنج هستند» به رکورد 39 درصد رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید