من می خواهم تا 42 سالگی فوتبال بازی کنم

ستاره پرتغالی یونایتد امیدوار است سال ها در این رشته بماند و فوتبال بازی کند.

به گزارش ایسنا، کریستیانو رونالدو، مهاجم منچستریونایتد به ESPN برزیل گفت که قصد دارد تا 42 سالگی به فوتبال ادامه دهد. علیرغم مشکلات باشگاهش در این فصل، این بازیکن 36 ساله با 14 گل در تمامی رقابت ها، گلزن یونایتد است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می تواند محدودیت های دوران فوتبال خود را ببیند، گفت: از اینکه بازیکنی هستم که نشان داده پیری تاثیر چندانی ندارد، احساس خوشحالی می کنم. من از نظر ژنتیکی 30 ساله هستم. من خیلی مراقب جسم و ذهنم هستم. چیزی که اخیراً یاد گرفتم این است که بعد از 33 سالگی باید مراقب جسم و ذهن خود باشید. برنامه تمرینی سختی دارم و زندگیم را بر اساس آن می گذرانم تا بتوانم سال ها فوتبال بازی کنم. این کاری است که من در چند سال اخیر انجام داده ام. من کار کرده ام و بیشتر روی ذهنم تمرکز کرده ام. من می دانم که بدن من می تواند تمرینات فشار خون بالا را تحمل کند.

باید لحظات مهمی در زندگی وجود داشته باشد، خوب یا بد، اما وقتی زمین می خورید، باید قدرت بلند شدن را داشته باشید. خوشحالم که می خواهم اینجا بمانم و ببینم چه اتفاقی می افتد. می خواهم بدانم تا 40، 41 یا 42 بازی خواهم کرد، اما مهم ترین چیز لذت بردن از لحظه است.

رونالدو هنوز فاصله زیادی با تدی شرینگهام مهاجم سابق یونایتد و تاتنهام دارد که با 40 سال و 272 روز رکورد مسن ترین بازیکن لیگ برتر را در اختیار دارد.

رکورد رسمی گینس برای مسن‌ترین شرکت در مسابقات حرفه‌ای و سازمان‌یافته متعلق به عزالدین بهادر است که با ۷۴ سال و ۱۲۵ روز در سومین بازی مصر در اکتبر ۲۰۲۰ شرکت کرد.

رونالدو همچنین خاطرنشان کرد که فوتبال باید از روش های NFL و NBA پیروی کند تا به ورزشکاران زمان برای ریکاوری و آرامش بدهد. به همین دلیل است که روبرت لواندوفسکی از بایرن مونیخ و کیلیان امباپه از پاری سن ژرمن نسبت به پیشنهاد فیفا برای میزبانی جام جهانی هر دو سال یکبار صحبت کرده اند.

فیفا در آخرین نشست کنگره خود با بررسی برنامه عربستان سعودی برای برگزاری جام جهانی هر دو سال یکبار موافقت کرد که فشار زیادی بر بازیکنان وارد می کند، هرچند رای هنوز تایید نشده است. چه اتفاقی برای او خواهد افتاد زیرا یوفا و آمریکای جنوبی به شدت با تایید نهایی او مخالف هستند.

دیدگاهتان را بنویسید