من فرقی بین عبدالمالکی و مخبر ندیدم/ اصل شفافیت حقوق مدیران پابرجاست – خبر زنده

به گزارش فارس، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در برنامه جهان آرا گفت: تورم اوایل دهه 1400 در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده و طی چهار سال به بالای 35 تا 40 درصد رسیده است.

وی تاکید کرد: در عین حال دهه ای را پشت سر می گذاریم که می توان آن را دهه گمشده نامید چرا که میانگین رشد اقتصادی حدود صفر است.

بهادری جهرمی افزود: در اصلاحات اقتصادی اخیر دولت انتظار تورم کوتاه مدت را داشت اما در بلندمدت انتظار داریم ریشه های تورم کاهش یابد.
تورم زیر 15 درصد پیش بینی شده توسط دولت با توجه به این طرح به تورم قبلی اضافه شده است.

وی افزود: آمار گمرک وزارت بهداشت و بانک مرکزی مشخص است. برخی از مقامات دولتی در دولت قبل واردات این حجم از واکسن را تخیلی می دانستند. خود رئیس جمهور با سران برخی کشورها صحبت کرد و برای حل بسیاری از مشکلات وقت گذاشت، البته تا حدی به دلیل هماهنگی بیشتر بین دستگاه های داخلی.

سخنگوی دولت گفت: در دوران اپیدمی کرون، برخی از سیاستمداران قیمت اجاره را نسبتاً ثابت نگه داشتند، اما اکنون این فنر فشرده رها شده است زیرا دولت سعی دارد با ابزار اوضاع را کنترل کند.

وی در خصوص افزایش اجاره بها گفت: دولت در کنار مستاجران است و دهک های پایین را منتفع کرده است. البته برخی دیگر از فعالیت ها بر عهده دولت نیست اما در دستور کار شورای سران قوا قرار دارد.

بهادری جهرمی تاکید کرد: دولت قول داده است در مدت 4 سال 4 میلیون خانه بسازد. این باید در نظر گرفته شود. در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در مرحله توزیع اولیه هستند و تا پایان امسال شاهد بهره برداری از آنها هستیم. ساخت یک میلیون خانه نیز در حال انجام است.

  جزئیات نقشه راه تهران در بازگشایی مدارس اعلام شد

وی گفت: دولت جمهوری اسلامی هرگز میز مذاکره را ترک نکرده است. دولت حق و اختیاری برای عدول از حقوق ملت ایران ندارد، اما در عین حال با مذاکره، توان خود را در سایر حوزه های سیاست خارجی مانند همکاری با کشورهای همسایه فعال کرده ایم.

سخنگوی دولت یادآور شد: چه خاطرات تلخی در مقاطع مختلف نقل می شود که برخی کشورها حاضر به ورود به آن شدند، مانند چین که حاضر بود 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند اما به او پشت کرد. یا ثمره بورس گاز را مردم دیدند، معامله سودآوری است اما در دولت قبل با توهم بی نیازی محقق نشد.

وی گفت: اگر در سیاست خارجی دولت از مردم حمایت کند و نظرش این باشد که اگر این فرصت وجود نداشته باشد به دنبال فرصت دیگری می گردد و همچنین تلاش بیشتری می کند، نتیجه حاصل می شود و بازارهای جدیدی به دست می آید. . “

بهادری جهرمی افزود: در مورد گاز عراق خود مردم می دانند که هیچ امتیازی نیست. درخواستی که دریافت می شود مربوط به دوره قبل است، هر چیزی که اکنون فروخته شده است پرداخت می شود.

وی در خصوص استعفای وزیر کار نیز افزود: من از آقای عبدالملکی نپرسیدم دلیل استعفای ایشان چیست اما قطعاً هرکس در این دولت با فساد مبارزه کند مدال می گیرد. من به عنوان شاهد عینی تفاوتی بین عبدالملکی و مخبر ندیدم، هرچند بین این دو اختلاف نظر و نظر کارشناسی وجود دارد.

بهادری جهرمی گفت: با گزارش سازمان اداری و استخدامی و پیگیری های خوب، اکثر ادارات دولتی به سامانه متصل شدند و میزان حقوق ها را اطلاع رسانی کردند، اما همچنان سامانه مشکلاتی داشت.

  استقلالی ها مانع از بازی مهاجم ازبکستانی پرسپولیس شدند؟

وی در خصوص شفافیت حقوق مدیران گفت: اصل شفافیت در میزان حقوق مدیران پابرجاست اما به دنبال حل مشکلات هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید