من خانه دارم و از افسردگی شدید رنج می برم

من خانه دارم و از افسردگی شدید رنج می برم

انجمن 24 – افسردگی اغلب نتیجه رفتار منفعلانه، تکراری و بدون پاداش است. همچنین نتیجه کاهش رفتار مثبت، افزایش انتقاد از خود و تمرکز بر کاستی های خود و دیگران، مواجهه با موقعیت های آزاردهنده، عدم مهارت حل مسئله، شجاعت، برقراری روابط اجتماعی و… است. شما در ابتدای پیامک خود اشاره کردید که از افسردگی شدید رنج می برید. به همین دلیل است که باید در اسرع وقت به فکر درمان باشید.

افسردگی یکی از دلایل اختلافات زناشویی است

عدم قاطعیت باعث می شود فرد نتواند به خواسته ها و نیازهای شخصی خود دست یابد و در نتیجه فرد احساس ناامیدی می کند و در صورت ندانستن مهارت های حل مسئله، مشکلاتی که باعث آن می شود منجر به تداوم مشکلات رایج می شود.

در نتیجه فرد به سمت غم، بی حالی و بی حوصلگی، بی خوابی، بی اشتهایی یا پرخوری و به طور کلی افسردگی پیش می رود. یکی دیگر از پیامدهای افسردگی که بسیار مهم است و باید به آن توجه داشت، تعارض بین زوجین است که یا علت تعارض افسردگی است و یا افسردگی علت تعارض زناشویی است، به طوری که 50 درصد زوج ها به دنبال درمان برای زوج ها هستند. حداقل یکی از آنها از افسردگی رنج می برد.

احتمالاً نمی توانید غم و اندوه خود را به شوهرتان بگویید

به خاطر داشته باشید که همسران افسرده بیشتر شکایت می کنند، کمتر به خود، همسر و فرزندانشان توجه می کنند و در رابطه بد رفتار می کنند، این امر در تداوم افسردگی نقش زیادی دارد.

مخاطب عزیز، افسردگی شما را تحریک پذیر کرده و افکار و احساسات شما اشتباه و تحریف شده است.

به همین دلیل ممکن است نتوانسته باشید غم و اندوه خود را به شوهرتان بیان کنید و او متوجه ناراحتی شما و مبارزه شما با غم و کسالت نشده باشد.

پیشنهاد می کنم زیر نظر روانپزشک میزان افسردگی خود را مشخص کنید و از روانشناس بخواهید نکات و تکنیک هایی را برای ابراز احساسات و افکار به شما آموزش دهد.

سعی کنید مادری توانا و شاد باشید

به جای تلاش برای بهبودی، در غم و اندوه فرو می روند و در نتیجه شکست بیشتری را تجربه می کنند. افسردگی بیماری است که با درمان مناسب به راحتی قابل درمان است و می توانید در کنار خانواده از زندگی خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید