ممنوعیت مصرف ۱۱ ماده غذایی با شیر

ممنوعیت مصرف ۱۱ ماده غذایی با شیر

انجمن 24-شیر یک غذای سالم برای مردم است و عادت های بد نوشیدن می تواند به شما آسیب برساند. شیر حاوی بسیاری از مواد مغذی مانند کلسیم، منیزیم و پروتئین است که نقش بسیار مهمی در بدن دارند. بنابراین، بسیاری از مردم بیشتر از همیشه تمایل به نوشیدن شیر دارند، اگرچه مصرف این ماده در مقادیر زیاد ممنوع است. همانطور که می دانید هرگز نباید هیچ دارویی را با شیر مصرف کنید و از طرفی غذاهای معرفی شده در این قسمت برای سلامتی نیز نباید با شیر مصرف شوند.

لئو و پرتغال:

هرگز نباید تا یک ساعت بعد یا قبل از نوشیدن شیر پرتقال بخورید، زیرا پروتئین موجود در شیر می تواند با اسید پرتقال مخلوط شود و در نتیجه بر هضم و هضم غذا تأثیر بگذارد. همچنین در این مدت هرگز میوه های دیگر را که ترش هستند مصرف نکنید. مصرف کردن.

شیر و میوه:

80 درصد پروتئین شیر را کازئین تشکیل می دهد و زمانی که شیر میوه می خورید مقدار زیادی کازئین در بدن شما باقی می ماند و به راحتی جذب و جذب نمی شود و همچنین می تواند باعث اسهال در انسان شود و به همین دلیل هرگز آب و شیر را با هم ننوشید. .

شیر داغ و شکر:

شیر سرشار از لیزین است که با فروکتوز واکنش نشان می دهد، به ویژه اگر در دمای بالا مصرف شود، باعث ایجاد سم لیزین می شود که برای بدن انسان مضر است و بنابراین هرگز نباید به شیر تازه جوشانده شده اضافه شود. اضافه کنید و باید صبر کنید تا خنک شود و سپس این کار را انجام دهید.

  من با بسته شدن فضای مجازی موافق نیستم اما باید مراقب باشیم

شیر و داروها:

زمانی که افراد مواد مخدر مصرف می کنند، تمایل دارند از شیر به جای آب برای مصرف دارو استفاده کنند و شیر در واقع تاثیر زیادی بر توانایی بدن در جذب داروها دارد. شیر در این مواقع یک غشای نازک بر روی سطح دارو تشکیل می دهد، بنابراین کلسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی موجود در شیر باعث واکنش شیمیایی با دارو شده و می تواند یک ماده غیر اشباع در آب ایجاد کند که اثر دارو بر روی آن را تحت تأثیر قرار می دهد. بدن خواهد بود؛ بنابراین هرگز نباید تا یک ساعت قبل و بعد از شیردوشی هیچ دارویی مصرف کنید.

شیر و شکلات:

شیر منبع غنی از پروتئین و کلسیم است، در حالی که شکلات حاوی اسید اگزالیک است. خوردن این دو با هم می تواند باعث تشکیل اگزالات کلسیم غیر اشباع شود و همچنین در جذب کلسیم تاثیر زیادی خواهد داشت و از طرفی باعث خشکی مو و اسهال و توقف رشد در انسان می شود.

شیر و آنتی بیوتیک ها:

اگر شیر را با آنتی بیوتیک هایی مانند کینولون ها مانند سیپروفلوکساسین و لواکین مصرف کنید، این داروها به کلسیم در معده متصل می شوند و توسط بدن جذب نمی شوند و اثربخشی آنها کاهش می یابد.

شیر و گوشت:

مصرف همزمان شیر و گوشت برای ماهی مضر است و باعث سنگینی معده و انسداد دستگاه گوارش و ایجاد یبوست می شود. اگر زن باردار شیر با گوشت قرمز یا سفید بنوشد، این یبوست و سوزش سر دل به نوزاد منتقل می شود.

  نکاتی برای استفاده از حمل و نقل عمومی در زمان تغییر برنامه آنفولانزا / اوج آن در پایان دسامبر و ژانویه

شیر و تخم مرغ:

برخی از افراد برای صبحانه هوس شیر و تخم مرغ دارند اما نمی دانند که خوردن همزمان این دو غذا مضر است و خوردن همزمان تخم مرغ با شیر برای قلب و مغز مضر است. سپس سه ساعت بعد از خوردن تخم مرغ صبر کنید تا این غذا هضم شود و سپس شیر بنوشید.

موز و شیر:

این سوال در سلامت قطعا برای شما هم جالب است; بسیاری از مردم شیر را با موز مصرف می کنند، اما نمی دانند که موز و شیر حاوی سموم شدیدی هستند که مزاحم آنها می شود، بنابراین هرگز موز و شیر را با هم نخورید، زیرا باعث کند شدن ذهن، احساس خستگی و کوچک شدن بدن می شود. هضم در بدن انجام می شود.

شیر و آناناس:

هرگز نباید شیر و آناناس را ترکیب کنید زیرا آناناس حاوی بروملین است و ترکیب آن با شیر باعث سردرد، معده درد، عفونت، اسهال و حالت تهوع می شود. این ترکیب برای کودکان خطرناک است.

شیر و ترشی:

مصرف همزمان شیر با ترشیجات و غذاهای شور مضر است و باعث یخ زدن شیر در معده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید