مقایسه تویوتا کمری AWD با کیا K5 AWD + عکس

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سدان های خانوادگی این روزها چندان جذاب نیستند چرا که خودروهای کراس اوور و SUV در کانون توجه قرار گرفته اند. با این حال، تعداد کمی از مشتریان خودروی چهار در را برای کارهای روزانه خود ترجیح می دهند.

تویوتا کمری: کمری برای سال 2020 امکاناتی را برای این خودرو تعبیه کرده است که در تودوزی بالایی می توان صفحه نمایش لمسی با اطلاعات سرگرمی 9.0 اینچی را مشاهده کرد. البته این صفحه نمایش چندان روشن نیست و از همان سیستم قدیمی Entune استفاده می کند که سال ها در تویوتا دیده می شد.

این خودرو دارای نقاط ضعفی از جمله تجهیزات و امکانات محدود در مدل های TRD است، طرحی که در مقایسه با رقبا با استانداردهای روز مطابقت ندارد و نبود سیستم AWD برای موتورهای V6. اما البته این خودرو دارای نقاط قوتی از جمله مصرف سوخت پایین موتور 4 سیلندر است
قدرت مناسب موتور 6 سیلندر V6 توربو، استفاده از تجهیزات مدرن و تکنولوژی بالا، ایمنی بالا، ارائه سیستم AWD برای موتورهای 4 سیلندر
کیفیت ساخت بالایی دارد.

در این خودرو صفحه نمایش ابزار دیجیتال وجود ندارد و دارای صفحه نمایش آنالوگ تویوتا می باشد. صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی 7.0 اینچی نیز به راحتی قابل خواندن است. این استاندارد برای هر مدل AWD و برای نسخه XSE‌ دیفرانسیل جلو است نشان داده شده است. سیستم صوتی شش بلندگو کاملا قابل قبول است.

کیا K5: سیستم اطلاعات سرگرمی کیا بهتر از رقیب خود است، زیرا تنظیمات زیادی را ارائه می دهد و علاوه بر قسمت تنظیمات گوشی هوشمند، بخش دیگری را نیز برای مواردی مانند ناوبری ارائه می دهد. با کمال تعجب، مدل های نسل قبلی با صفحه نمایش کوچکتر ممکن است دارای Apple CarPlay و Android Auto Wireless باشند.

  مجوز تولید جدیدترین مدل کلاشینکف

K5 از یک LCD کوچکتر 4.2 اینچی استفاده می کند که خواندن آن را سخت تر از یک عنصر در پشت می کند. کیا مانند تویوتا دارای سیستم صوتی 6 بلندگو است که کار می کند. مهمتر از همه، کیا یک جفت پورت USB دیگر در پشت برای شارژ دارد.

تویوتا کمری: تویوتا کمری با 3 موتور شامل 2 موتور بنزینی و 1 مدل هیبریدی موجود است. این موتورها که فقط در مدل های 4 سیلندر می توانند به سیستم چهار چرخ متحرک مجهز شوند، شامل یک موتور 4 سیلندر 2.5 لیتری بنزینی، یک موتور 4 سیلندر هیبریدی 2.5 لیتری و یک موتور 6 توربوشارژ 3.5 لیتری بنزینی با توربوشارژر هستند. در مجموع 205 اسب بخار قدرت و 185 پوند فوت گشتاور دارد.

کیا K5: در ایالات متحده، AWD گزینه ای برای اکثر پیکربندی های K5 است. این واشر تنها چیزی است که از موتور 1.6 لیتری توربوشارژر استفاده نمی کند و 180 اسب بخار قدرت و 195 پوند فوت گشتاور تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید