مطالعه وضعیت مناصب برتر ایالتی

مطالعه وضعیت مناصب برتر دولتی

انجمن 24- حدود سه ماه از روی کار آمدن دولت سیزدهم می گذرد و به جز وزیر آموزش و پرورش، بسیاری از معاونان وزیر تغییر نکرده اند و تعدادی از استانداران نیز منصوب نشده اند. اگرچه می توان از دولت احمدی نژاد به عنوان رکورددار طولانی مدت یاد کرد، اما وجود مواردی مانند رد صلاحیت سه نامزد پیشنهادی برای تصدی پست وزارت نفت و دوره یک ماهه معاون اول عارف در دولت اول احمدی نژاد نباید وجود داشته باشد. دولت نادیده گرفته می شود.

در شرایطی که کشور در شرایط سخت اقتصادی به سر می برد، طولانی شدن انتصاب مدیران ارشد کشور طبیعتاً منجر به همین روند در انتصاب مدیران میانی شد و اجرای برنامه ها را به شدت به تأخیر انداخت و به دولت فرصت های زیادی برای آغاز به کار داد. گرفتن

تکمیل کادر معاونت بعد از دو ماه

در حالی که اولین جلسه رسمی دولت سیزدهم با وزرای عدم اعتماد در 13 شهریور برگزار شد، معاونان رئیس جمهور تا 20 مهرماه یعنی حدود یک ماه پس از اولین جلسه هیئت دولت جذب شدند. با انتصاب علی سلازگه به ​​عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، سیدابراهیم رئیسی فهرست معاونان رئیس جمهور در دولت سیزدهم را تکمیل کرد. پیش از این سلجوقی رئیسی محبر، میرکاظمی، رضایی، حسینی، هزعلی، دهگان، اسلام، لطیفی، ستاری و قاضی زاده هاشمی را به عنوان معاونان خود در امور کشور منصوب کرد.


بیشتر بخوانید: پیشنهاد روزنامه جمهوری اسلامی به دولت: کاهش بودجه حوزه های علمیه


سیدابراهیم رئیسی علیرغم معرفی معاونان رئیس جمهور مجبور به انتخاب رئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری و جمعیت هلال احمر شد. دو مرکز تعیین شد.

  هوای شیراز برای اقشار آسیب پذیر مناسب نیست

البته این نکته را نیز باید در نظر داشت و می توان گفت رئیسی پس از 2 ماه که قصد جایگزینی معاون وزیر علوم و فناوری را ندارد و همچنان خواهان سورنا ستاری معاون وزیر علوم است، تمامی معاونان خود را منصوب کرده است. وزیر علوم و فناوری این سمت را حفظ کرد. اگر رئیس جمهور بخواهد جانشین این معاونت شود، باید بگوییم که کادر معاونان رئیس جمهور تکمیل نشده و سیدابراهیم رئیسی پس از گذشت بیش از دو ماه و نیم از مسئولیت، هنوز نتوانسته است معاونان خود را به طور کامل شناسایی کند.

این لحظه زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم سیدابراهیم رئیسی در 20 روز نخست دولت تنها سه معاون را منصوب کرد و تقریباً نیم ماه پس از تصویب قانون، تنها نیمی از معاونان رئیس جمهور منصوب شدند.

در ادامه با در نظر گرفتن زمان اخذ رای اعتماد هر استاندار از کابینه، با مروری کوتاه بر تغییرات صورت گرفته در ارکان مختلف مدیریتی وزارتخانه دولت سیزدهم، به بررسی این تغییرات می پردازیم. لازم به ذکر است که منبع کلیه داده ها در جداول زیر اطلاعات موجود در وب سایت رسمی هر وزارتخانه می باشد. همچنین فواصل زمانی مندرج در هر جدول از زمان تشکیل اولین جلسه هیئت دولت تا حدودی محاسبه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید