مصمم به تغییر وضعیت موجود به نفع مردم است – خبر زنده

به گزارش ایسنا، سیدمحمد حسینی در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه کرمان به تشریح رویکردها و اقدامات دولت مردمی پرداخت و گفت: رئیس جمهور امروز با اشراف و آگاهی کامل از اوضاع اقتصادی کشور، نظارت دقیقی بر امور کشور دارد.

وی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم یک دولت تحول آفرین است و در تلاش است تا وضعیت موجود را به رفاه و آسایش مردم و توسعه کشور تغییر دهد و در این راستا سند تحول شامل 37 موضوع اصلی را تهیه کرد که در آن مشکل شرایط موجود و دستیابی به شرایط مطلوب توضیح داده شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: دولت سیزدهم سیاست روشن و گفتمان روشنی دارد و از تمام ظرفیت و توان خود برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده می کند و در سفرهای استانی مسیر تحرک و پویایی استان ها به صورت جدی پیش خواهد رفت. دنبال.”

معاون امور مجلس رئیس جمهور با تشریح تصمیم مردم سازی و توزیع عادلانه یارانه ها گفت: متاسفانه تصمیمی که در زمان خروج ترامپ از برجام یک ساعت بدون مشورت با اقتصاددانان و نخبگان راه اندازی شد، ارز ترجیحی نام گرفت. در ظاهر قرار بود کالاهای اساسی را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهد اما در عمل به سود رانت خواران و سود مصرف کننده تمام شد و ارز ممتاز راه میانجی گری، میانجی گری و رانتی را طی کرد، بنابراین نتیجه مطلوب حاصل نشد. به دست آورد.

وی افزود: در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری همه کاندیداها بر نادرست بودن این تصمیم و لزوم اصلاح آن تاکید کردند تا یارانه ها به جای اینکه در مسیر رانت و فساد قرار گیرد، مستقیما در اختیار مصرف کنندگان و مردم قرار گیرد.

  استاندار اصفهان: مطالبات کشاورزان درست بود

نایب رئیس مجلس بر لزوم همکاری و همفکری همه قوا، نهادها و مردم برای اجرای صحیح طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها تاکید کرد و گفت: مردمی‌سازی یارانه‌ها یک موضوع ملی است و با توجه به توصیه مقام معظم رهبری صحیح است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز همه قوا و نهادها به اجماع رسیده اند که با اجرای این تصمیم بزرگ اقتصادی از هدر رفت سرمایه، قاچاق کالا و سوء استفاده مستمری جویان جلوگیری می شود.

حسینی گفت: دولت اگرچه در شرایط ایده آل دست به کار نشده اما قصد بیان کاستی ها و مشکلاتی که به ارث رسیده را ندارد، بلکه به دنبال رفع تدریجی مشکلات کشور و تلاش شبانه روزی مردم است.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: دولت با انگیزه بالا و اهتمام لازم به امور اقشار مختلف جامعه رسیدگی می کند و بی شک با بهبود اوضاع گام های موثرتری در این راستا خواهد برد و مردم اطمینان کامل خواهند داشت که دولت تمام تلاش خود را انجام دهد و برای بهبود وضعیت مردم و شرایط اقتصادی استفاده شود.

وی تاکید کرد: دولت مصمم است به تحقق شعار سال توجه بیشتری داشته باشد. متاسفانه در گذشته اقدام جدی برای اجرای شعار سال صورت نگرفته بود اما امسال بلافاصله پس از شعار سال، دستگاه ها و وزارتخانه ها به طور کامل شناسایی و اقدامات لازم انجام شده است.

نایب رئیس مجلس با اشاره به رویکرد دولت مردمی در حوزه سیاست خارجی گفت: برخی در گذشته امیدوار به بهبود وضعیت اقتصادی غرب و برجام بودند که همه مردم این را به وضوح دیدند اما مردم دکتر. رئیسی سیاست متعادلی را در پیش گیرد.» برای تعامل با کشورهای مختلف جهان با اولویت همکاری نزدیک با کشورهای همسایه.

  رکود بازار مسکن تشدید شده است - خبر زنده

حسینی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور تاکنون به پنج کشور همسایه سفر کرده و نتیجه آن پیوستن به سازمان همکاری شانگهای، افزایش مبادلات تجاری، ایجاد سوآپ گاز بین ترکمنستان، ایران و آذربایجان، توسعه ترانزیت کالا، بازکردن مرزها است که متاسفانه بسیاری از آنها در در گذشته تعطیل شد و حجم مبادلات تجاری و اقتصادی با روسیه، قطر و عمان افزایش یافت و هر یک از این سفرها دستاوردهای ارزنده ای برای کشور به ویژه در زمینه اقتصادی داشت.

معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: برخلاف برخی که مدعی بودند ایشان جریان انقلابی و ارزش زبان دنیا را نمی شناسند، اما نیروهای انقلاب از موضع عزت و اقتدار عمل کردند و نشان دادند که می توانند کارها را به خوبی انجام دهند.

حسینی گفت: در مذاکرات هسته ای هیچ تعهدی نداریم که کشورهای دیگر بخواهند شرایط خود را به ما تحمیل کنند و مصمم هستیم تا زمانی که به فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود ادامه دهیم، اجرای برجام منجر به تحریم شود. و گشایش اقتصادی.” ما بر مواضع اصولی خود می ایستیم.

نایب رئیس مجلس گفت: رئیس جمهور آمریکا انسان ضعیفی است و اراده لازم برای موانعی که ترامپ در این مسیر ایجاد کرده را ندارد، بنابراین می خواهند شرایط خود را تحمیل کنند، اما این هدف است. قطعاً ممکن نیست و ملت ایران همواره بر منافع ملی تأکید دارد.»

حسینی گفت: رابرت مالی، مذاکره کننده ارشد آمریکا در مجلس سنا، بارها در پاسخ به سؤالات مکرر نمایندگان مجلس گفت که آیا امکان استفاده از گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد یا خیر؟ ایران ستیزی وجود ندارد و تنها گزینه آمریکا دیپلماسی و مذاکره است، لذا امروز با مقاومت ملت ایران کشوری که خود را ابرقدرت جهانی می داند نباید از جانب ملت ایران اشتباه کند. بر اساس دانش و توان نیروهای انقلابی و متخصص توانستیم از کشور خود دفاع کنیم. بدون شک با همین روحیه می توانیم در جنگ اقتصادی پیروز شویم.

  افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد

معاون رئیس جمهور گفت: دستیابی به رشد اقتصادی مستلزم افزایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی و افزایش بهره وری است و از این رو همه نهادها و دستگاه های مختلف باید برای عبور از این شرایط کمک کنند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با گرامیداشت سوم هورداد و یاد و خاطره دوران دفاع مقدس گفت: امروز باید با همان روحیه انقلابی و جهادی دوران دفاع مقدس و همیشه در امور کشور پیش برویم. به سخنان یک شهید جهان آرا توجه کنید که اگر شهر بیفتد دوباره می توان آن را فتح کرد، اما باید مواظب باشیم که ایمانمان سقوط نکند.

حسینی در پایان گفت: بی شک دولت مردمی و عدالت محور جناب آقای دکتر رئیسی با حمایت مردم انقلابی و متدین گام های بلندی در جهت تحقق اهداف والای امام راحل و رهبر فرزانه رهبری برخواهد داشت. انقلاب.”

دیدگاهتان را بنویسید