مرکز مطالعات راهبردی آماده مشارکت در اجرای دستورات رئیس جمهور به نظام بانکی است

اعلام آمادگی مرکز مطالعات راهبردی

انجمن 24- دکتر محمدصادق خیاطیان در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به دیدار روز دوشنبه رئیس جمهور با مدیران عامل بانک ها نوشت:

وی ساختار تامین مالی در اقتصاد ایران را عمدتا بانک محور دانست و خاطرنشان کرد: در این ساختار سهم کمتری از تامین مالی صنعتی از بازار سرمایه تامین می شود.


بیشتر بخوانید: رئیسی: اسامی بدهکاران بانکی را منتشر کنید


رئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری در ادامه اصلاحات ساختاری در نظام بانکی را پیش نیاز اصلی هر گونه فعالیت اصلاحی کلان در حوزه اقتصاد کلان و حرکت به سمت عدالت دانست و تصریح کرد: در این راستا دیروز (دوشنبه) موضوعات مطرح شده در این جلسه با دقت اجرا می شود، می تواند به کانون سیاست های بانکی تبدیل شود. در یادداشت دکتر حیاتیان آمده است: اصلاح نظام وام دهی بانکی با رویکرد تسهیل در توزیع تسهیلات خرد به مردم و تشدید وصول مطالبات معوق از متخلفان و فوق بدهکاران یکی از خواسته های مردم در تمام سال های گذشته بوده است. اکنون که رئیس جمهور به نمایندگی از مردم علم مطالبه گری و تغییر را در این حوزه در پیش گرفته است تا این گام مطلوب در سیاست گذاری در مرحله اجرا از اهداف اصلی منحرف نشود و به درستی اجرا شود. در نظام بانکی مکانیزم کارآمدی لازم است نظارت بر اجرای دستورات و توصیه های آیت الله رئیسی به موقع در وزارت اقتصاد و دارایی.

وی در پایان با اشاره به آمادگی مرکز برای مشارکت در ایجاد ساز و کار موثر برای اجرای سه توصیه رئیس جمهور و دستورات پنج گانه به نظام بانکی، نوشت: مرکز تحقیقات راهبردی ریاست جمهوری یکی از وظایف ذاتی این مرکز – آمادگی کامل برای مشارکت دارد. در این مکانیسم

  اختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر / اعلام اسامی برگزیدگان جشنواره فیلم فجر

مرکز مطالعات راهبردی آمادگی مشارکت در ایجاد سازوکار اجرای دستورات رئیس جمهور را دارد

دیدگاهتان را بنویسید