مذاکرات در وین روز جمعه ادامه دارد

مذاکرات روز جمعه در وین با برگزاری جلسات مختلف در سطح سیاسی و کارشناسی ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، مذاکرات روز پنجشنبه در وین در دو سطح روسای هیئت ها و کارشناسان ادامه یافت. در این زمینه، علی باقری مذاکره کننده ارشد کشورمان دو دیدار دوجانبه با انریکه مورا، هماهنگ کننده مذاکرات و میخائیل اولیانوف، رئیس تیم مذاکره کننده روسیه داشت.

همچنین نشستی بین بیل مکانیکی و مذاکره کنندگان ارشد سه کشور اروپایی برگزار شد.

همچنین نشست های کارشناسی دوجانبه و چندجانبه برای بررسی موضوعات مختلف برگزار شد.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین نیز در حساب کاربری خود در توئیتر از گفتگو با همکارانش از سه کشور اروپایی خبر داد.

میخائیل اولیانوف روز پنجشنبه نوشت: من با همکارانم از ترویکای اروپایی در جریان مذاکرات وین در شورای امنیت سازمان ملل ملاقات کردم. تروئیکای اروپایی سهم مفیدی در روند مذاکرات داشته است. این بار، از جمله، در مورد ایده هایی برای اجرای توافق آینده، از جمله توالی اقداماتی که در این فرآیند انجام می شود، صحبت کردیم.

به گزارش ایسنا، هشتمین دور مذاکرات لغو تحریم ها در وین از اوایل ژانویه با نشست کمیسیون مشترک به ریاست علی باقری، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا، معاون دبیرکل اتحادیه اروپا آغاز شد.

در این نشست که با حضور هیات های ایرانی، گروه 1+4 و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد، روند مذاکرات بررسی و برای ادامه مذاکرات بحث و تبادل نظر شد.

رفع تحریم ها و موضوع راستی آزمایی و حصول اطمینان از اجرای تعهدات طرفین از مهم ترین و حساس ترین موضوعاتی است که در هفته های اخیر بین طرفین مورد بحث قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید