مذاکرات با گروسی شکست نخورد

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه مراسم اولین سالگرد شهادت شهید محسن فهری زاده در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اظهار نظر درست است و نمی توان گفت: آنها استدلال می کنند که چنین چیزی از نظر جمهوری اسلامی هرگز قابل قبول نیست. .

وی افزود: آنها به تعهدات خود به ویژه در دوره ترامپ عمل نکرده اند و این فضا در دوره جدید تغییر کرده است و این نمی تواند یک تعهد یک جانبه باشد زیرا ما به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرده ایم. “
بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی تاکید کرد: مذاکرات وین بر سر مسائل هسته ای نیست، بلکه در مورد برجام است و این عمل به تعهدات طرف مقابل است، بنابراین به صورت یک جانبه متعهد شده است، اما این بار آنها باید در عمل نشان دهند که آنها متعهد هستند و زمانی که تعهدات آنها را تأیید کردیم، آنچه را که متعهد هستیم انجام خواهیم داد.
وی همچنین درباره تناقض سخنان رافائل گروسی پس از سفرش به ایران و پس از آن گفت: مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی فعالیت های هسته ای ایران را طبق روال قانونی تایید کرد، اما به نظر می رسد در رسانه های غربی سر و صدایی به راه افتاده است که مذاکرات وی در تهران به نتیجه نرسید. آقای گروسی همچنین در فضای مجازی نوشت که مذاکرات سازنده اما ناقص بوده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: مذاکرات ما با آژانس شفاف و مبتنی بر تضمین و NPT است و با توجه به اینکه زمان بیشتری برای نهایی شدن برخی مسائل باید تعیین می شد، این مذاکرات ادامه خواهد داشت و زمان کم بود. گفتگوهای اخیر هرگز شکست نخورده است و آقای گروسی این را نگفته است.
او گفت: «ایران در مورد فعالیت‌های هسته‌ای خود بسیار جدی است، زیرا معتقد است برای کاربردهایی مانند برق، صنعت، کشاورزی و پزشکی مانند رادیوداروها به آن نیاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید