مدیران در سطح ضعیف ترین افراد زندگی می کنند

به گزارش فارس، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس که امروز به مناسبت روز مجلس و سالروز شهادت شهید مدرس در دفتر این نهاد برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهمترین موارد امروز به مسائل توجه کنیم این موضوع مربوط به مردم است. ادیان الهی و انبیا به مردم توجه داشتند زیرا آنها خاستگاه مردم هستند. اسلام دینی اجتماعی است و در قرآن کریم خطاب به احکام خداوند آمده است زیرا اسلام به مردم اهمیت زیادی می دهد.

وی افزود: وظیفه ماست که بتوانیم در حد توان به مردم خدمت کنیم چرا که این ادامه راه انبیا و اولیای الهی است. این باعث افتخار است که مسئولان و علما بتوانند به افرادی که همه سختی ها را پشت سر می گذارند خدمت کنند و این مردم هستند که در هشت سال جنگ حضور داشتند.

این مرجع تقلید ادامه داد: حضرت امیر (ع) در نامه 53 به مالک اشتر 4 سؤال را ذکر می کند. اول اینکه تا جایی که می توانند مالیات بگیرند و دوم بحث جهاد. و اینک به مسلمانانی بنگرید که یکدیگر را کشتند و خود را خدا می دانستند. ما باید دشمنان را بشناسیم و نقشه های دشمنان را بشناسیم نه اینکه با یکدیگر بجنگیم. سوم توجه به فرهنگ و آموزش و چهارم شهرسازی.

وی گفت: در جای دیگر حضرت علی (ع) می فرماید مهم ترین نور در چشم شما برقراری عدالت در شهرهای مسلمان نشین است زیرا ستون دین و سپر در برابر دشمن همین مردم هستند.

آیت‌الله نوری همدانی گفت: شما مسئولین تلاش می‌کنید مردم به گونه‌ای کار کنند که مرفه و نیازمند نباشند و کسانی که مدیر هستند باید مانند فقیرترین مردم که ضعیف‌ترین هستند زندگی کنند.

وی گفت: باید خیلی بیشتر به مردم توجه شود، همانطور که افرادی که رفتند، حضرت امیر(ع) صبح در بازار به سراغ مردم رفتند و بعد کار کردند. فروتنی با مردم و بودن در میان مردم بسیار مهم است. اگر بهانه ای دارید به میان مردم بروید و با مردم صحبت کنید. هزاران نفر به شما به عنوان وکیل خود رای داده اند، بنابراین شما باید به حقوق مردم احترام بگذارید و از آنها دفاع کنید.

این استاد عالی رتبه گفت: گرانی زندگی اکنون زندگی را برای مردم بسیار سخت کرده است در حالی که مردم نیاز به زندگی مرفه دارند. اگر بهانه ای داری با مردم با اخلاق و فروتن باش و به مردم بگو.

وی افزود: وکلای محترم باید قانون را تصویب کنند اما این کافی نیست و باید قانون اعمال شود، چند سالی است که می گوییم اطاله دادرسی ممنوع است. در صورت تایید حرام باید جلوی آن گرفته شود.

نوری همدانی گفت: همه ما موظف به حفظ این نظام هستیم چرا که مقدمه ای برای ظهور امام عصر(عج) است و امام (ره) نیز به همین منظور وارد میدان شدند.

دیدگاهتان را بنویسید