مدیتیشن چیست؟ چگونه در خانه مدیتیشن کنیم؟

مدیتیشن چیست؟

انجمن 24 – مدیتیشن که به عنوان مدیتیشن نیز شناخته می شود، معمولا تکنیک و روشی برای تسلط بر ذهن است. به عقیده طرفداران این روش، هدف از مراقبه تربیت و کنترل ذهن از طریق تکنیک های درون نگر برای دستیابی به لذت آگاهی و آرامش عمیق و پایدار، مستقل از دیگران است.

مدیتیشن یک تکنیک و تمرین ذهنی و جسمی است که در آن فرد به آرامی توجه را به خود جلب می کند تا به آرامش جسمی و روحی دست یابد. بیشتر انواع مراقبه توسط اعمال مذهبی شرقی، به ویژه از هند، چین و ژاپن انجام می شود. تنها در سه دهه اخیر، این تکنیک ها به طور گسترده برای دستیابی به سلامتی، به ویژه برای درمان استرس و کاهش دردهای مزمن مورد استفاده قرار گرفته اند.

آیا احساس می کنید که ذهن شما متمرکز نیست؟ آیا استرس زیادی دارید؟ آیا شما افسرده هستید؟ آیا افکار زیادی دارید؟ اگر چنین است، شاید وقت آن رسیده که به همه این موقعیت های منفی پایان دهیم. چگونه؟ با مدیتیشن.

مدیتیشن فواید زیادی برای جسم و روح انسان دارد و شکی نیست که با انجام منظم این کار می توانید شاهد تغییرات مثبت زیادی در زندگی خود باشید. این موارد شامل موارد زیر است:
– با انجام وظایف روزمره زندگی، قدردانی و قدردانی شما افزایش می یابد. احساس کسالت از کارهای تکراری که انجام می دهید از بین می رود و هر روز با شادی و نشاط بیشتری به زندگی خود خواهید پرداخت.
از شر زمزمه های مداوم «ذهن میمونی» خود خلاص خواهید شد. ذهن میمون به معنای ذهن مضطرب، بی قرار، هوس باز، دمدمی مزاج و رویایی است.
فشار خون بدن کاهش می یابد.
شما قادر خواهید بود توهمات ذهنی خود را تشخیص دهید و می توانید آنها را کنترل کنید. در نتیجه نشاط بیشتری به برنامه روزانه شما اضافه می شود.
نیروهای مثبت زیادی را در زندگی خود جذب خواهید کرد.

شما باید به مدیتیشن اعتقاد داشته باشید!

اگر فکر می کنید برای مراقبه باید یک ساعت بیکار بنشینید و این فکر شما را از ادامه کار منصرف می کند. باید بگویم طرز فکر شما درست نیست. نیازی نیست مانند یک بودا در وضعیت نیلوفر آبی ژست بگیرید و مچ پا را روی ران خود ثابت کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی یک صندلی بنشینید یا روی زمین دراز بکشید و به سقف نگاه کنید.

مدیتیشن کار سختی نیست و کنار هم نشستن چندان آسان نیست. به عنوان مثال، مراقبه های متحرکی مانند تایچی یا کیونگ کونگ وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید.

همچنین جالب است بدانید که برخی از افراد حتی در حین راه رفتن مدیتیشن می کنند. آنها با تمرکز بر هر مرحله سعی می کنند از فکر کردن به حواس پرتی های منفی ذهن خود اجتناب کنند.

بدانید که می توانید مراقبه ذهنی خود را در هر مکان ساکتی انجام دهید و می توانید برای چند دقیقه تمرکز کنید. حتی در پارکینگ خانه.

برای مدیتیشن می‌توانید بیرون بروید و روی صدای پرندگان در پارک یا برگ‌های درختان زیرتان تمرکز کنید. همزمان نفس عمیق بکشید و اکسیژن دریافت کنید و دی اکسید کربن برگردانید.
هر بار که تصمیم به مدیتیشن می‌گیرید، اولین قدم برای آرام کردن مغز و کاهش استرس این است که به این نتیجه برسید که واقعاً می‌خواهید سبک زندگی خود را تغییر دهید.

همیشه این جمله را تکرار کنید: “من آرامش و آرامش را به زندگی خود وارد می کنم.” این جمله را از ته دل بگویید و باور کنید. وقتی قدرت این جمله را درک کردید، احساس خواهید کرد که در مسیر موفقیت و پیشرفت قرار گرفته اید و تمام تمرکز شما روی نکات مثبت خواهد بود.

مدت مدیتیشن در روز

اگر در مدیتیشن تازه کار هستید، بهتر است هر روز حداکثر یک یا دو دقیقه وقت بگذارید. دلیلش این است که متوجه می شوید حذف افکار منفی از ذهنتان کار ساده ای نیست و نیاز به تمرین زیاد دارد. به یاد داشته باشید که هدف از مدیتیشن تمرکز بر تنفس شماست.

همچنین باید بر روی عبارتی تمرکز کنید که می‌خواهید انرژی‌های مثبت، سلامتی، آرامش و ثروت را در زندگی خود جذب کنید.

در این بین، شروع به گردش افکار منفی بسیار طبیعی است. به تمرین و تمرکز ادامه دهید. شما باید تمرکز و تنفس را به اندازه کافی تمرین کنید تا با تجربه شوید و افکار و صداهای مغز خود را کنترل کنید.

هر زمان که می خواهید فکر کنید، بلافاصله تمام توجه خود را روی تنفس خود متمرکز کنید. حتی می توانید با خیره شدن به نور شمع تمرکز و فکر نکردن را تمرین کنید.

مدیتیشن آسان نیست، اما ارزشش را دارد

مدیتیشن و مدیتیشن و همچنین کارهای دیگر در ابتدا سختی های خاص خود را دارند و برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید بر سختی تمرینات او غلبه کنید.

هنگامی که در مدیتیشن های یک تا دو دقیقه ای موفق شدید، سعی کنید حداقل 10 دقیقه هر روز صبح یا عصر را به تمرکز، مدیتیشن و پاکسازی ذهن خود از هرگونه فکر، استرس یا نگرانی اختصاص دهید.

برای انجام این نوع مراقبه کافی است به عکس یک گل، آب جاری یا شعله خیره شوید و روی آن تمرکز کنید. یا می توانید روی احساس چیزی تمرکز کنید: برای مثال، شکل انگشتانتان و نحوه قرارگیری آنها نسبت به یکدیگر. نحوه تنفس یا حتی ذهن خود را در ترتیب ستون فقرات خود قرار دهید.

اگر می خواهید در حالت نشسته مدیتیشن کنید، بهتر است چهار دست و پا در مکانی آرام بنشینید. دستان خود را روی پاهای خود قرار دهید. چشمان خود را ببندید و در حین تنفس روی حرکت هوا از دهان به سمت ریه ها تمرکز کنید. به عنوان مثال، ابتدا سه یا چهار نفس منظم بکشید. سپس یک نفس عمیق بکشید. در حین این کار حتما تمام ذهن و فکر خود را بگذارید و روی صف و نتایج تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید