مدارس از دستور وزارت آموزش و پرورش پیروی نمی کنند

مدارس از دستور وزارت آموزش و پرورش پیروی نمی کنند

انجمن 24- در سال تحصیلی 1401-1400، وزارت آموزش و پرورش با هماهنگی ستاد کرونا تصمیم گرفت مدارس کشور را بازگشایی کند و دانش آموزان را حتی برای یک روز به مدرسه بروند.

به گفته مسئولان آموزش و پرورش، خطرات ماندن دانش آموزان در خانه آنقدر زیاد است که باید راهی برای بازگشایی مدارس پیدا کنند. علاوه بر این، هیچ مدل آموزشی جایگزین آموزش حضوری نمی شود.

علاوه بر اهمیت یادگیری حضوری، حضور دانش آموزان در مدرسه در کنار همسالان خود که 21 ماه است دانش آموزان از آن محروم بوده اند حائز اهمیت است و همه اینها باعث می شود که آنها بیشتر به اهمیت بازگشایی مدرسه فکر کنند. .

بازگشایی مدرسه و دوباره بحث جمع آوری کمک های مالی اجباری

یکی از مشکلاتی که خانواده ها همیشه از آن گلایه دارند، موضوع اتحاد اجباری است. بحثی که توسط مربیان ممنوع است اما در برخی مدارس کم و بیش رایج است.

آقای اکبری پدر یک دانش آموز دبستانی گفت: کرونا فشار زیادی به اقتصاد خانواده وارد کرده و کسب و کار آسیب دیده است اما اکنون که مدارس آماده افتتاح هستند بحث جمع آوری پول همچنان در دستور کار است.


بیشتر بخوانید: مجوز بازگشایی تمام مدارس تا پایان هفته را دریافت کنید


وی ادامه داد: در حال حاضر مدرسه فرزندم ما را مجبور به پرداخت 300 هزار تن برای کمک به مدرسه در خرید لوازم بهداشتی کرده است. نکته مهم این است که این حداقل کمک است، یعنی هیچکس نباید کمتر از این مبلغ کمک کند.

مادر یک دانش آموز دوره اول متوسطه نیز گلایه کرد که مدرسه پسرش البته 500 هزار تن اقساط خواسته است. واقعاً چه چیزی را باید باور کنیم؟

وی افزود: برای بازگشایی مدارس یک روز در هفته چرا باید مبلغی به عنوان کمک مدرسه بخواهند و چرا کمک اجباری مدارس همچنان وجود دارد؟

کمک های مردمی تحت هیچ عنوانی لازم نیست

حسن محمدی معاون بهداشت و درمان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: کسب درآمد یک مسئله قدیمی و مشکل است. مهم نیست اسمش چیه

وی ادامه داد: کمک هایی که در مدارس دریافت می شود مشارکت مردمی نام دارد و آنچه مورد استفاده قرار می گیرد زیر نظر انجمن اولیا و مربیان مدرسه است.

محمدی با بیان اینکه این کمک ها اجباری نیست، گفت: مدرسه نیاز به مشارکت مردمی دارد و گفت: اما در دریافت آن نباید اجباری صورت گیرد.

علیرضا کمره ای، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس نیز در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: این کار فاقد وجاهت قانونی است و صحت ندارد. دریافت هرگونه وجه برای تهیه اقلام بهداشتی در مدارس قانونی نیست و خانواده ها نمی توانند در آن شرکت کنند.

وی افزود: خدمات سنجش شکایات و شکایات آموزش و پرورش و سامانه رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش به نشانی shekayat.medu.ir آماده پیگیری است.

بر این اساس خانواده هایی که از اخذ اجباری وجه در مدارس شکایت دارند می توانند در سامانه ثبت شکایات آموزش و پرورش که راه های مختلفی برای پیگیری شکایات ارائه می دهد، ثبت نام کنند.

سامانه پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش بیان می کند: مدت زمان رسیدگی اولیه به شکایت و تشخیص پذیرش آن 48 ساعت کاری خواهد بود. پس از پذیرش شکایت و دریافت آن؛ موضوع ظرف هفت روز کاری پیگیری و به شاکی پاسخ داده خواهد شد.

در صورت نیاز به پیگیری و پاسخگویی بیشتر، از طریق سامانه به شاکی اطلاع داده خواهد شد. شاکی در هر مرحله از رسیدگی فرصت پس گرفتن شکایت خود را خواهد داشت و مهلت اعتراض به پاسخ شکایت 20 روز از تاریخ ارسال پاسخ بوده و به اعتراض پس از مدت مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید