مدارس، ادارات و دانشگاه های تهران فردا تعطیل است – خبر زنده

مدارس، ادارات و دانشگاه های تهران فردا تعطیل است

 – خبر زنده
انجمن 24 محسن منصوری از تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و ادارات استان تهران برای فردا چهارشنبه (13 خرداد) خبر داد و گفت: بانک ها با توجه به ارتباط با اصناف خدمات رسانی خواهند شد.

استاندار تهران گفت: پدیده گرد و غبار در مناطق مرکزی کشور در 12 سال گذشته بی سابقه بوده و هرگز به این شدت نبوده است. از این رو شکایت از تاخیر در اعلام تصمیمات کمیسیون اضطرار آلودگی هوا به دلایل مختلفی مطرح می شود.

وی ادامه داد: دستگاه های تخصصی که در کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران عضویت دارند مانند هواشناسی می توانند کل را پیش بینی کنند اما متاسفانه قادر به ارائه و تشخیص دقیق شاخص ها نیستند. از طرفی قانون ما را موظف می کند که بر اساس شاخص های دقیق تصمیم گیری کنیم.

منصوری ادامه داد: البته در تلاش هستیم تا با افزایش ظرفیت دستگاه های متصل مشکل تاخیر در پیش بینی و تصمیم گیری را برطرف کنیم.

وی افزود: فردا غلظت آلاینده ها کمتر از امروز است اما همچنان در شرایط ناسالم خواهد بود. بنابراین گزارش، کمیسیون اضطرار آلودگی هوا تصمیم دارد فردا چهارشنبه چهارم خرداد کلیه مدارس، دانشگاه ها و ادارات استان تهران را تعطیل کند، اما به دلیل ارتباط اصناف با بانک ها، بانک ها به فعالیت خود ادامه می دهند.

منصوری تاکید کرد: با توجه به هماهنگی هایی که با استان البرز انجام داده ایم، کمیسیون اورژانس آلودگی هوای البرز نیز تصمیماتی مشابه در استان تهران گرفته است.

وی در خصوص آزمون های دانش آموزی افزود: امتحانات نهایی توافقی در پایه دوازدهم در سطح کشوری برگزار می شود. لذا تصمیم از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد شد.

  راز 30 ساله مارکز فاش شد

دیدگاهتان را بنویسید