مخبر به ساداتی نژاد دستور داد 3 محصول را مستقیم به مردم تحویل دهد + سند

به گزارش تسنیم، رئیس دفتر معاون اول رئیس جمهور در پی نامه انجمن صنایع لبنی مبنی بر «امکان توزیع مستقیم سه فرآورده لبنی (شیر، پنیر و ماست) یا به وزیر جهاد کشاورزی نامه ای ارسال کرد. معاون اول رئیس جمهور با قرار دادن در سبد خواستار اقدام لازم در این زمینه شد.

به همین دلیل در ابتدای دولت سیزدهم وزیر جهاد کشاورزی در گزارشی از توافق با لبنیات برای کاهش 10 درصدی قیمت سه قلم لبنیات خبر داد. در این خبر که توسط انجمن صنایع لبنی تایید شده است، کاهش 10 درصدی راهکاری موقت با هدف کمک به دهک های فقیر، نه برای کاهش هزینه های تولید، بلکه نشانه همکاری صنایع لبنی با دولت و تخفیف 10 درصدی است. مصرف کنندگان ارائه شده (5% توزیع و 5% خرده فروشی).

با این حال، مشاهدات بازار نشان داد که این کالاها آنطور که انتظار می رفت در دسترس مصرف کنندگان قرار نگرفت. به گفته سخنگوی انجمن صنایع لبنی، این مشکل به دلیل عدم انگیزه خرده فروشان برای دریافت و تحویل سه قلم کالا به دلیل کاهش سود حاصل از این اقلام است.

پس از این بود که نامه ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران به معاون اول رئیس جمهور رسانه ای شد که از شکایت اصناف از کاهش سود حاصل از فروش این اقلام گلایه داشت.

در ادامه این ماجرا، انجمن لبنیات در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صمت با تشریح مشکل عرضه محصولات با تخفیف علیرغم تولید قابل توجه این اقلام، پیشنهاد کرد که دامداران اقلام تمام شده را انجام دهند. اقلام مورد نیاز دولت در زمینه میوه و تره بار و یا قرار دادن آن در سبدها و سبدهای الکترونیکی به خانواده های فقیر تحویل داده شود.

اکنون محمد محبر، معاون اول رئیس جمهور که رئیس ستاد تنظیم بازار نیز هست، با پیشنهاد صنایع لبنی موافقت کرد و از وزارت جهاد که اکنون قانون را احیا کرده است، خواست تا اختیارات این وزارتخانه را برای تامین کالاهای اساسی کشاورزی متمرکز کند. در خصوص سطح خرده فروشی نیز به دنبال رفع مشکل عرضه لبنیات با ارسال مستقیم به میادین میوه و تره بار در سراسر کشور و یا قرار دادن این کالاها در سبد الکترونیکی کالاهای اصلی خانوارهای من است.

14000904112357777241326110 خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید