محیط زیست در ایران وضعیت خوبی ندارد – خبر زنده

به گزارش ایسنا، علی سلاجه روز شنبه (4 تیر) در مراسم افتتاحیه اولین دوره آموزشی محیط زیستی کشور که در مرکز آموزش محیط زیست کرج برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه حدود 300 نفر توسط همکاران ما به تازگی در محیط زیست استخدام شده اند. بخش، این دوره آموزشی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: همکاران در این دوره به گروه های 80 نفره تقسیم می شوند و آموزش آنها در زمان های مختلف صورت می گیرد.

این مسئول ادامه داد: متأسفانه محیط زیست در ایران وضعیت مناسبی ندارد و در این شرایط وظیفه تک تک ما این است که نسبت به حفاظت از این منطقه حساسیت بیشتری داشته باشیم.

وی گفت: حفاظت موثر از محیط زیست نیازمند زیرساخت هایی است که یکی از مهمترین آنها نوسازی تجهیزات شخصی محیط بانان است. بگیریم.

سلازگه با تاکید بر اینکه محیط بانان باید اخلاق حرفه ای را سرلوحه کار خود قرار دهند، افزود: امروز در بسیاری از مسائل اخلاقی گم شده ایم و در بعد دوم باید وارد بحث آموزش جدی تری برای محیط بانان شویم.

رئیس سازمان محیط زیست کشور افزود: علاوه بر این محیط بانان باید نسبت به مسائل حقوقی روز در حوزه کاری خود آگاهی داشته باشند تا بتوانند در برخورد با متخلفان بهترین عملکرد را داشته باشند.

این مسئول تاکید کرد: بهبود وضعیت جسمانی محیط بانان موضوع دیگری است که باید بیشتر به آن توجه شود تا متخلفان کمتر به سوء استفاده از محیط زیست فکر نکنند.

سلازگه در پایان گفت: امیدواریم فرهنگ دوستی با طبیعت به فرهنگ حاکم در کشور تبدیل شود و تخلفی در این زمینه صورت نگیرد و برای آن نیازمند آموزش و اطلاع رسانی عمومی هستیم.

  وزارت بهداشت برای کنترل قیمت داروها در سال آینده به بودجه 70 هزار میلیاردی نیاز دارد

دیدگاهتان را بنویسید