محققان به طرفداران فست فود هشدار می دهند

محققان به طرفداران فست فود هشدار می دهند

انجمن 24- نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که رژیم های غذایی فست فود سیستم ایمنی را اشتباه گرفته و منجر به افزایش بیماری های خود ایمنی در سراسر جهان می شود.

بیماری خودایمنی زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن به اشتباه شروع به حمله به خود بدن کند. بیماری های خودایمنی می توانند اندام ها و بافت ها از جمله گلبول های قرمز، رگ های خونی، تیروئید، پانکراس، ماهیچه ها، مفاصل و پوست را تحت تاثیر قرار دهند.

محققان در موسسه فرانسیس کریک، یک مرکز تحقیقات زیست شناسی در لندن، در حال مطالعه رژیم غذایی و بیماری هستند. آنها به دنبال ارتباطی بین خوردن فست فود و افزایش بیماری های خودایمنی هستند.

بر اساس این مطالعه، بیماری های خودایمنی در 40 سال گذشته در غرب در حال افزایش بوده و اکنون در بخش هایی از خاورمیانه و شرق آسیا در حال افزایش است.

به گفته دانشمندان، خوردن غذاهای بسیار فرآوری شده مانند همبرگر و نیش مرغ منجر به افزایش بیماری های خودایمنی در سراسر جهان می شود. سیستم ایمنی آنها نمی تواند تفاوت بین یک سلول سالم و یک ارگانیسم ویروس مانند را که به بدن حمله می کند، تشخیص دهد.

محققان موسسه فرانسیس کریک در لندن علت را با دقت بیشتری بررسی می کنند. اما انتظار می رود دلیل این امر این باشد که رژیم های غذایی فست فود حاوی موادی مانند فیبر نیستند که بر میکروبیوم فرد تأثیر می گذارد. مجموعه میکروارگانیسم هایی که در روده داریم و در کنترل عملکردهای مختلف بدن نقش اساسی دارند.

بیماری های خود ایمنی مانند بیماری التهابی روده، دیابت نوع 1، آرتریت روماتوئید و مولتیپل اسکلروزیس در اثر حمله بدن به بافت ها و اندام های خود ایجاد می شوند.

به گفته جیمز لی و کارول وینوزا از موسسه فرانسیس کریک، حدود 40 سال پیش، کشورهای غربی، از جمله بریتانیا، شاهد افزایش خودایمنی بودند و این روند اکنون در کشورهایی که قبلا هرگز به این بیماری مبتلا نشده بودند، در حال ظهور است.

چهار میلیون نفر در بریتانیا به بیماری خودایمنی مبتلا هستند و موارد بین المللی سالانه 3 تا 9 درصد در حال افزایش است. مطالعات قبلی نیز ارتباطی بین عوامل محیطی و افزایش چنین شرایطی از جمله ورود ذرات میکروپلاستیک به بدن پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید